Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Mikołajki w Płoszczynie

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Mikołajki to prawdopodobnie najbardziej ulubione święto dzieci na całym świecie. Według legend 6. grudnia, ubrany w czerwony płaszcz mężczyzna z Laponii przynosi wszystkim dzieciom prezenty. W Płoszczynie było to trochę wcześniej, bo w niedzielę 5 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Zmęczony podróżą, ale jak zwykle uśmiechnięty i rozbawiony dla każdego dziecka znalazł czas.

Wszystkie dzieci miały możliwość porozmawiać z naszym zacnym gościem i otrzymały od niego prezenty. Poza tym, na naszych milusińskich czekał ogrom atrakcji: ozdabianie pierników czy robienie ozdób świątecznych. Przygotowany był również kącik kreatywny dla dzieci, ale też nie zabrakło zajęć plastycznych dla dorosłych. Pięknie zapakowane przez nich pudełka znalazły się pod naszą wspólną świetlicową choinką. Podczas gdy jedni tworzyli ozdoby, inni brali udział w licznych konkursach, zabawach ruchowych, tanecznych, quizach, zabawach z chustą KLANZA – wszystko to zorganizowane przez „Animacje dla dzieci – Klaudia.” Można też było zrobić sobie super zdjęcie w specjalnie przygotowanym przytulnym foto-miejscu z kominkiem i choinką. Po rozdaniu prezentów Panie z Rady Sołeckiej przygotowały dla dzieci ciepłą przekąskę jaką były Hot-Dogi. Impreza minęła w bardzo miłej atmosferze, przyniosła nie tylko najmłodszym ale i starszym mieszkańcom mnóstwo radości, zadowolenia i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w tak licznym, a może w liczniejszym gronie. Na zakończenie spotkania, podziękowaliśmy wszystkim przybyłym oraz naszej stałej płoszczyńskiej grupie osób, rodziców i dziadków, którzy zamiast siedzieć w domu i narzekać we własnych domach, chcą coś zrobić dla siebie i społeczności lokalnej, w której żyją, Dziękujemy: Państwu Miliszkiewicz, Państwu Barańskim, Leonowi Szućko, Annie Łukowskiej, Janinie Kamińskiej, Anecie Szynal, Barbarze Harasimowicz, Małgorzacie Malitowicz a także Urszuli Arasymowicz za pomoc i prowadzenie warsztatów.

Wizytę Mikołaja zorganizował Sołtys z Radą Sołecką we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, przy wsparciu środków sołeckich i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeżowie Sudeckim.

Natomiast w imieniu Koła Gospodyń Wiejskich w Płoszczynie chcielibyśmy nadmienić, iż tego samego dnia rozstrzygnął się organizowany już kolejny konkurs dla dzieci i dorosłych, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Wszystkie wykonane kartki i bombki bożonarodzeniowe udekorowały specjalnie wystawioną złotą choinkę wyeksponowaną podczas wizyty Mikołaja w świetlicy wiejskiej. Prace wykonane były z różnych materiałów, miały swój przekaz i przyciągały wzrok piękną kolorystyką. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobną nagrodę rzeczową ufundowaną ze środków własnych KGW i firmę „JeleniaPlast”. Koło Gospodyń dziękuje za zaangażowanie, czas i pomysłowość.

Janina Truchanowicz – Kamińska