Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

Jesienne Święto Latawca

Już po raz siódmy Euroregionalne Centrum Modelarskie wspólnie z Gminą Jeżów Sudecki, Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim i Aeroklubem Jeleniogórskim było organizatorem Święta Latawca, które odbyło się 2 października 2021 r. na Górze Szybowcowej. W tym roku do konkursu zapisało się 67 osób, w różnych kategoriach wiekowych, z Jeżowa Sudeckiego, Dzierżoniowa, Bielawy, Wałbrzycha, Wrocławia, Szczawna Zdroju. Wspaniała pogoda, lekki wiatr i słońce, to wszystko sprzyjało wspaniałej rodzinnej zabawie z latawcami, co bardzo cieszy, zwłaszcza, że bardzo dużo latawców zostało wykonanych z wielką starannością, dzieci wykazały się zdolnościami manualnymi i kreatywnością. Warto też podkreślić duże zainteresowanie rodziców podczas warsztatów i podczas zawodów. Oprócz zawodników i opiekunów na Górze Szybowcowej było bardzo wielu obserwatorów, którzy oglądali zmagania zawodników przy oblotach latawców. Zawodnicy startowali w pięciu kategoriach latawców płaskich i skrzynkowych. Za najciekawszy latawiec został wybrany latawiec żaglowiec wykonany przez Jana Jakimczyka z Dzierżoniowa.
Wyniki współzawodnictwa:
Latawce płaskie w kategorii wiekowej do lat 10
1. Paweł Trybek
2. Artur Sowiński - Kuprianowicz
3. Aleksander Kostiuczuk
Latawce skrzynkowe w kategorii wiekowej do lat 10
1. Paweł Trybek
2. Franciszek Wilniewczyc
3. Maciej Niziurski
Latawce płaskie w kategorii wiekowej od 11 do 16 lat
1. Aleksander Markiewicz
2. Wiktor Zakrzewski
3. Julia Nidrych
Latawce skrzynkowe w kategorii wiekowej od 11 do 16 lat
1. Adrian Gurtatowski
2. Aleksander Markiewicz
3. Piotr Tymiński
Open
1. Jan Jakimczyk
2. Krzysztof Książek
3. Marcin Gurtatowski

W imieniu organizatorów bardzo dziękuję za pomoc przy Święcie Latawca państwu Mirosiom, państwu Grażynie i Mirosławowi Kaźmierczakom, paniom Marioli Gurtatowskiej, Magdalenie Dukowicz, Agnieszcze Sowińskiej, Agacie Nidrych, Joannie Słabickiej i Małgorzacie Prugar, kolegom z Jeleniogórskiego Klubu Seniorów Lotnictwa i kolegom modelarzom.
Tydzień wcześniej, bo 25 września, modelarze młodsi z naszej modelarni brali udział w pikniku lotniczym z latawcami w Mieroszowie. Po długiej przerwie wakacyjnej nasi modelarze spisali się na medal, zdobyliśmy cztery medale:
Adrian Gurtatowski - srebro i brąz
Wiktor Zakrzewski - brąz
Wojciech Put – brąz.

Władysław Jagiełło
Prezes Stowarzyszenia
Euroregionalne Centrum Modelarskie