Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

85 rocznica Utworzenia Szkoły Szybowcowej Ślizgowej nr 10 w Rzadkowie

Ocalić od zapomnienia - pod takim hasłem w dniach 21 – 22.09.2021 roku odbywały się obchody 85 rocznicy utworzenia Szkoły Szybowcowej w Rzadkowie koło Piły. Na zaproszenie organizatorów - pana Jerzego Siatkowskiego i starosty Pilskiego - w obchodach wzięli udział instruktorzy Euroregionalnego Centrum Modelarskiego: Władysław Jagiełło, Krzysztof Bański, Stanisław Błasiak i Bolesław Jońca z Jeleniogórskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. W pierwszym dniu obchodów odsłonięto tablicę pamiątkową na budynku dawnej szkoły szybowcowej, a następnie odbyła się konferencja z pilotami, którzy ukończyli szkołę w latach 40-tych, byli m.in. Ryszard Witkowski, Józef Nawrot, Mieczysław Kozdra, Zbigniew Bukowski.
Drugi dzień obchodów odbył się na stadionie w Pile, podczas pikniku lotniczego, na którym przeprowadziliśmy warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyli w pikniku. Podczas pobytu w Rzadkowie i Pile poznaliśmy fantastycznych ludzi i ich historie związane z szybownictwem. Historia Rzadkowa jest bardzo bogata, ale przez wiele lat była zapomniana, dzięki ludziom z pasją udaje się ocalić od zapomnienia, jak zrobił to kolega Jerzy Siatkowski. My też mamy swoją historię szybownictwa, za dwa lata będziemy obchodzić 100 lat szybownictwa w Jeżowie Sudeckim, nie pozwólmy o tym zapomnieć.
Euroregionalne Centrum Modelarskie zajmuje się nie tylko modelarstwem, ale pielęgnuje piękną historię szybownictwa Jeżowa Sudeckiego.

Władysław Jagiełło
Prezes Stowarzyszenia
Euroregionalne Centrum Modelarskie