Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Harcerze w Gminie Jeżów Sudecki

111 Drużyna Harcerska "Ignis" to nowopowstała jednostka działająca w Karkonoskim Hufcu ZHP. Ignis oznacza ogień, nasza drużyna wchodzi w skład Szczepu Harcerskiego Incendium, dla którego ognisko znaczy tradycję i przyjaźń. Druh Miłosz Raczyński, od zawsze marzył o własnej drużynie, zastanawiał się nad miejscem działania. W tak pięknej, malowniczo położonej Gminie, jak Jeżów Sudecki nie może zabraknąć harcerzy. Są tu idealne warunki dla nas, dużo lasów, boiska do gier i zabaw, piękny widok na panoramę Karkonoszy oraz przesympatyczni mieszkańcy. Chociaż założyciele 111 drużyny harcerskiej pochodzą z niedalekich miejscowości, to czują się tutaj jak u siebie w domu. Członkami naszej drużyny są uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Marzyliśmy o tym, aby właśnie tutaj „harcować” i udało się, mimo obecnie trudnej sytuacji, nie poddaliśmy się i działamy. Spotykamy się w każdy piątek o 16:30, zbiórka trwa około dwie godziny. Co robimy? Przede wszystkim wnosimy do świata więcej radości, uczymy dzieci i młodzież szacunku do innych i obcowania z przyrodą, podejmujemy się różnych tematów, uczymy przez zabawę i spędzamy czas w miłej atmosferze. Przede wszystkim stawiamy na aktywności na świeżym powietrzu. Karkonoski Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego zrzesza około 400 harcerzy, którzy jeżdżą na obozy, biwaki, wycieczki, chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych na rzecz społeczności lokalnej.
W tym momencie widzimy się na zbiórkach przed ekranem monitora, ale mamy nadzieję, że już niedługo ruszymy pełna parą. Zapraszamy dzieci i młodzież z Jeżowa Sudeckiego do naszej drużyny. (https://www.facebook.com/111WDH/) Jeżeli chcą Państwo nawiązać z nami współpracę, prosimy o kontakt.
Zapraszamy również na stronę Hufca Karkonoskiego http://karkonoski.zhp.pl/

Czuwaj!

Druhna Anita Krawczyk