Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Jasełka bożonarodzeniowe

Tradycją Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. Ze względu na sytuację pandemiczną Jasełka odbyły się na wolnym powietrzu 18 grudnia 2021 r. w ramach Kiermaszu świątecznego przygotowanego przez Radę Rodziców.

Mimo, że sytuacja była wyjątkowa, ponieważ brakowało nam sceny Domu Ludowego, daliśmy radę. Piękna scenografia pojawiła się na platformie ciężarówki i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Niestety, po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Dzieci miały możliwość podtrzymywania tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

W przygotowanie przedstawienia włączyli się wszyscy uczniowie klasy III oraz przedstawiciele klasy IV i V.

Po inscenizacji wystąpili wybrani uczniowie z klasy IV, V oraz uczennica z klasy II i zaprezentowali kolędy i pastorałki.


Krystyna Sos