Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

FESTYN RODZINNY W PŁOSZCZYNIE „POMAGAJĄC SOBIE - POMAGAMY INNYM”

12 września 2021 r. w godzinach 14.00- 20.00 na boisku sportowym w Płoszczynie odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Pomagając sobie - pomagamy innym” zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Płoszczynie. Niedziela to była bomba energetyczna. Festyn odbył się w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW i otrzymało z ARiMR 8 tysięcy złotych dofinansowania na ten cel. Impreza oprócz zabaw i międzypokoleniowej integracji miała na celu promocję szczepień przeciwko COVID-19, a także umożliwienie wzajemnego poznania, zachęcanie do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Bogaty program festynu i przewidziane atrakcje, mimo iż pogoda nas na początku zaskoczyła, sprawiły, że boisko wypełniło się tłumem ludzi. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Płoszczynie zapewniły mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale nie zabrakło też „czegoś” dla młodzieży i dorosłych. Podczas imprezy można było wziąć udział w konkurencjach sportowych dla młodzieży i dorosłych, a także dzieci. Swoich sił, możliwości, a także precyzji i zwinności można było wypróbować podczas brania udziału w takich aktywnościach jak: rzut piłeczką plantową, skakanie na skakance na czas, podciąganie, wiszenie, a także rzut piłką lekarską. Nikomu nie zabrakło dobrej zabawy i ducha rywalizacji, co nie tylko zauważyć dało się u dorosłych, ale także u dzieci. Konkurencje pokazały, jak duże było nimi zainteresowanie, za co można było wygrać super nagrody rzeczowe (w tym koszulki firmowe, dyplomy), które ufundowali Pan Marcin Uram i Pani Ewelina Kamińska z firmy „URAM CLINIC”. Był to nasz główny sponsor również nagród (Vouchery prezentowe na wybrany zabieg w gabinecie Uram Clinic w kwocie 150 zł. ) dla pierwszych zaszczepionych osób na festynie. Ponadto nagrodami w konkurencjach były produkty firmy Jelenia Plast oraz słodycze i gadżety ufundowane przez Stację Paliw MOYA - Ryszard Łasek w Jeleniej Górze.

Podczas wydarzenia w Płoszczynie była możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19, z czego skorzystało 5 osób, co pokazało, że warto organizować tego typu wydarzenia. Obsługą medyczną i punktem szczepień orazzapewnieniem bezpieczeństwa uczestników zajmowała się firma DiveMed - Jarosław Przybylski z Jeleniej Góry. Pieczę nad bezpieczeństwem, ładem i porządkiem „imprezowiczów” pełniła Policja, która do ostatnich godzin festynu przyglądała się czujnym okiem biorącym udział w festynie.

Ponadto gościliśmy również OSP KSRG Jeżów Sudecki, która przeprowadziła pokaz ewakuacji rannych z urządzeń Placu Zabaw dla dzieci i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. W roli pozorantów wystąpili członkowie Drużyny Młodzieżowej oraz Zastęp Ratowniczo - Gaśniczy z Jeżowa Sudeckiego.

Na najmłodszych czekały zamki dmuchane oraz dmuchany plac zabaw- OLINEK, które stały się też nie lada atrakcją dla najmłodszych uczestników. Dzieci mogły przenieść się do świata fantazji podczas zabawy w Dmuchanym Zamku, uwolnić niespożyte pokłady energii. Dzięki nim maluchy miały murowaną zabawę na kilka godzin. Dzieci z pewnością taką imprezę zapamiętały szczególnie.
W Bajeczny Świat Animacji zabrała nas „VESNA”. Animatorzy zabawy zapewniali dzieciom moc atrakcji w formie zabaw z balonikami, olbrzymie bańki mydlane, brokatowe tatuaże oraz kolorowe warkoczyki. Animatorzy zadbali o to, aby uśmiechy z twarzyczek dzieci nie znikały.

Oczywiście, co to byłby za Festyn Rodzinny bez bogatej oferty gastronomicznej. Wsparciem dla podniebienia była strefa gastronomiczna, którą prowadziło KGW „Siła Kobiet” z Barcinka. Dzięki Paniom można było skosztować domowych wypieków, gofrów, pierogów z kaszą gryczaną, kapustą i grzybami i etc. Dla dzieci zapewniona była wata cukrowa i popcorrn. Ponadto było coś ciepłego na ząb: grillowana karkówka, kiełbaska i etc.
Wszyscy przybyli na festyn mieli okazję do degustacji swojskich wyrobów „Dary Natury” (zielone pomidory w zalewie z curry, dynia na słodko, marynowane borowiki, mus z patisonów i cukinii z dodatkiem pomidorów i bazylii oraz leczniczy sok z pędów sosny, mniszka lekarskiego, malin i wiśni, a także wędzony serek „Rarytasik” oraz biały twaróg na słodko) Pań z KGW w Płoszczynie, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Było gwarnie, smacznie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Serwowane były również kawa i herbata, które można było spożyć w specjalnie przygotowanej strefie relaksu i wypoczynku, którą zapewniła Stacja Paliw Moya.

O oprawę muzyczną, nagłośnienie i prowadzenie imprezy zadbał DJ Mateusz - THE PARTNERS – oprawa muzyczna imprez, który przez czas trwania imprezy fundował nam muzykę do tańca i wspólnej zabawy. Nie zabrakło też dobrego humoru i rozmowy.

Na festynie istniała możliwość dokonania Spisu Powszechnego, dla tych wszystkich, którzy tego obowiązku jeszcze nie dopełnili.

Dzięki rządowemu programowi #szczepimySię z KGW osiągnęliśmy nie tylko podstawowy cel – ułatwienie w dostępie do szczepień, ale zapewniliśmy też mieszkańcom naszej wsi i okolicznych miejscowości oraz przyjezdnym atrakcyjne spędzenie niedzielnego dnia na wspólnej zabawie, mimo iż na wstępie pogoda nas nie rozpieszczała swoim urokiem słońca, a wręcz przeciwnie, to szybko udało się przegonić ciemne chmury i zabawie już nie było końca.
Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych specjalnych gości oraz sponsorów: ARiMR, Pani Sylwii Brzeskiej – Nowak - OLINEK Jelenia Góra, KGW „Siła Kobiet” z Barcinka, dziękujemy Panu Ryszardowi Łaskowi - Stacji Paliw MOYA, Bajecznemu Światu Animacji „VESNA” , Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Panu Jarosławowi Przybylskiemu firmie DiveMed oraz naszemu głównemu sponsorowi nagród dla osób zaszczepionych podczas wydarzenia, jak również w konkurencjach i zawodach sportowych firmie „URAM CLINIC” za okazaną pomoc, życzliwość, wsparcie oraz przychylność i owocną współpracę w przygotowaniu tego tak udanego przedsięwzięcia.
Podziękowania należą się również Jelenia Plast za przekazanie produktów firmy na nagrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podziękowania składamy również osobom, które zaangażowane były w przygotowanie boiska sportowego (wykoszenie trawy i jej zbiórka), rozkładanie namiotu imprezowego, który z początku spędzał sen z powiek, ale dzięki wspólnemu wsparciu i determinacji szybko udało sie dobrnąć do końcowego rezultatu, oraz wszystkim tym, którzy nas wspierali przed i po festynie.

Dziękujemy Wam za miłe słowa, gratulacje za organizację tak fantastycznego wydarzenia. Uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników tego wydarzenia świadczyły o tym, że impreza naprawdę wyszła znakomicie i każdy mógł się świetnie bawić.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnym festynie. Do zobaczenia.

Relację z wydarzenia przygotowała przewodnicząca KGW w Płoszczynie:
Urszula Arasymowicz