Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

Dzień Dziecka w Płoszczynie

Po wielomiesięcznym oczekiwaniu na rozluźnienie obostrzeń związanych z pandemią, w sobotę 19 czerwca 2021 r. na boisku sportowym w Płoszczynie, Rada Sołecka wraz z Sołtysem wsi Panem Leonem Szućko zorganizowała mnóstwo atrakcji dla dzieci z okazji ich święta. Od godzin południowych upalnego dnia, zaproszona jednostka Staży Pożarnej ustawiając kurtynę wodną umożliwiła naszym pociechom schłodzenie się. Oprócz tego przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i epidemiologicznych, była możliwość przejazdu wozem strażackim. Gościliśmy również Policję z maskotką Misiem. Ogromną niespodzianką dla dzieci była wizyta z oszałamiającym wjazdem kilkunastu motocykli, na których można było posiedzieć, oglądnąć i oczywiście przejechać się. Właściciele jednośladów wyczerpująco i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania ciekawskich. Sporym zainteresowaniem cieszył się również pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Pana Arkadiusza Biegalskiego. Oprócz zaproszonych gości na dzieci czekały również różne konkurencje sportowe, a po zmaganiach słodkie nagrody.
Poza tym jest nam ogromnie miło ogłosić, iż w tym samym dniu oddaliśmy do użytkowania naszym mieszkańcom sprzęt do ćwiczeń siłowni zewnętrznej. Życzymy miłego korzystania.
Szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci wraz z opiekunami, a także Sołtys z Radą Sołecką serdecznie dziękują gościom za przybycie: OSP Jeżów Sudecki, asp. Markowi Sadowskiemu i funkcjonariuszom Policji, a także organizacji charytatywnej „Motocyklowe Karkonosze”. Zapraszamy za rok!

Janina Truchanowicz-Kamińska