Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
URZĄD GMINY JEŻÓW SUDECKI
58-521 Jeżów Sudecki, ul. Długa 63
tel/fax 757- 132-254, -255, -257
gmina@jezowsudecki.pl

Informacja Wójta Gminy Jeżów Sudecki w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy

Szanowni Państwo,

W związku ze stwierdzeniem u pracowników Urzędu wirusa COVID 19 – od dnia 31 marca br. zmieniają się zasady funkcjonowania Urzędu. Wykonywanie zadań o charakterze publicznym zostaje ograniczone do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy mieszkańcom Gminy Jeżów Sudecki.

Jednocześnie apeluję do Państwa o czasową rezygnację z osobistych wizyt w Urzędzie i załatwianie spraw uzgodnionych telefonicznie lub e-mailowo.

Numery telefonów na centralę Urzędu Gminy i GOPS:
tel. 757-132-254
tel. 757-132-255
tel. 757-132-257
fax.757-132-255 wew. 120.
e-mail: gmina@jezowsudecki.pl
ePUAP: jezowsudecki/skrytka

Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej Jeżów Sudecki ul. Długa 63, 58-521 Jeżów Sudecki
e-mail: gops@jezowsudecki.pl
ePUAP: GOPSJezowSudecki/SkrytkaESP
www.gops.jezowsudecki.pl
Świadczenia rodzinne, wychowawcze – GOPS- pod numerem telefonu 757-132-275.

Kasa Urzędu jest czynna: pon. od godz. 10:00 do 16:00 , śr. i czw. od godz. 10:00 do 14:30.
Więcej kontaktów do urzędników na stronie w zakładce dla mieszkańca / urząd gminy

Interesant składający osobiście pismo może je umieścić w skrzynce podawczej („urnie”) znajdującej się na parterze przy wejściu do budynku Urzędu. Jednocześnie prosimy, aby w celu ułatwienia kontaktu, na składanym dokumencie pozostawić numer telefonu.

Jednocześnie przypominam, że Interesanci i wszystkie inne osoby, przed wejściem na teren budynku Urzędu Gminy są zobowiązani do dezynfekcji rąk, a w budynku do używania maseczek zasłaniających usta i nos, zachowywania dystansu od innych osób oraz do stosowania się do poleceń i wskazówek pracowników Urzędu.

Państwa zrozumienie w tej kwestii i przejście na tryb on-line bardzo ułatwi nam wspólne przetrwanie tego najtrudniejszego czasu.

Życząc Państwu zdrowia, prosimy o wyrozumiałość.

Jeżów Sudecki, dnia 31.03.2021 r.
Kierownik GOPS - Alicja Karmelita
Wójt Gminy Jeżów Sudecki - Edward Dudek
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

Podsumowanie działalności Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim w 2020 roku

Rok 2020 rozpoczęliśmy od wyjazdów na zawody halowe modeli szybowców w miejscowości Ciepłowody i w Bielawie, na tych zawodach nasi młodzi modelarze odnieśli duże sukcesy, zdobyli 13 medali, nasza modelarnia wygrała rywalizację drużynową.

W sobotę 7 marca przeprowadziliśmy VI halowe zawody modeli szybowców “Młodzi Szybownicy na start” wcześniej zawody odbywały się pod nazwą “Smyki na start” 12 marca z powodu pandemii Covid 19 zostały zamknięte szkoły, wszystkie zajęcia sportowe i rozrywkowe, nasza modelarnia również przerwała zajęcia modelarskie w pracowni do końca roku szkolnego. Pomimo pandemii Euroregionalne Centrum Modelarskie robiło wszystko, aby lata ciężkiej pracy nie zmarnować przez pandemię. Najgorszą bolączką dla nas był brak zajęć z dziećmi i młodzieżą. Nie mogliśmy przeprowadzić umówionych warsztatów modelarskich w szkołach i domach dziecka. Udało się przeprowadzić zawody na świeżym powietrzu, takie jak: “Młodzi lotnicy na start” czy “Święto Latawca”, w których uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników z Dolnego Śląska. Udało się także przeprowadzić VIII Karkonoski Piknik Modelarski, w którym udział brali modelarze z największymi modelami samolotów szybowców, jakie kiedykolwiek gościły na Górze Szybowcowej.

W czasie kiedy nie było zajęć w pracowni, nasza modelarnia ogłosiła konkurs plastyczny “Lotnisko koło mojego domu” wpłynęło kilkanaście prac z całego Dolnego Śląska. Nagrody dostarczaliśmy osobiści, a do przedszkola w Mieroszowie, wysłaliśmy pocztą.

W tym roku nasze stowarzyszenie otrzymało dotację celową od Starostwa Jeleniogórskiego za zadanie “Diament powiatu jeleniogórskiego” w kwocie 3000 złotych, dzięki tej dotacji mogliśmy przeprowadzić szereg warsztatów dla dzieci, a nasz modelarnia wzbogaciła się o dwa modele latające. Zwiedzanie Izby Lotniczej Tradycji będzie teraz ciekawsze, a to za sprawą telewizora, w którym będzie można oglądać multimedialną historię szybownictwa w Grunau i Jeżowie Sudeckim. 28 sierpnia uroczyście obchodziliśmy Święto Lotnictwa na Górze Szybowcowej, wspólnie z członkami Aeroklubu Jeleniogórskiego i seniorami z Jeleniogórskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, gościem honorowym był Wójt Gminy pan Edward Dudek, który wręczył dyplomy uznania dla instruktorów naszej modelarni i dla przyjaciół za współpracę: państwu Miroś, pani Agnieszce Sowińskiej i pani Agacie Nidrych.

Były również wręczone certyfikaty za zasługi dla modelarni. Certyfikaty otrzymali: pan Edward Dudek, pan Władysław Jagiełło, pan Stanisław Błasiak i pan Leszek Gański. Od stycznia nasz modelarnia prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup legendarnego szybowca Grunau Baby, zbiórka cały czas trwa. Dzięki wieloletniej współpracy naszego stowarzyszenia i Aeroklubu Jeleniogórskiego pozyskaliśmy w użytkowanie wieczyste szybowiec “Pirat”.

W dobie wciąż panującej pandemii nie prowadzimy zajęć z młodzieżą, ale nasze stowarzyszenie modelarskie robi kolejny krok na przód i w porozumieniu z Aeroklubem Jeleniogórskim chcemy wspólnie wyremontować pomieszczenie w hangarze na Górze Szybowcowej, w którym będzie miejsce spotkań dla lotników i modelarzy, będzie także galeria zdjęć poświęcona lotnikom i modelarzom związanym z Jeżowem Sudeckim i Grunau. I tak w krótkim opisie można zobaczyć jak Centrum Modelarskie pracuję kolejny rok, to już osiem lat jak działamy. Mam nadzieję, że kolejne lata będą jeszcze lepsze.

Prezes Stowarzyszenia
Euroregionalnego Centrum Modelarskiego
Władysław Jagiełło