Projekt pn. COULD YOU SPEAK WITH ME – mobilność kadry edukacji szkolnej

Projekt  realizowany  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

OPIS projektu :

Uczestnikami projektu „Could you speak with me” było 19 nauczycieli z Gminy Jeżów Sudecki, którzy w ramach zdobywania nowych kwalifikacji metodycznych wzięli udział w dwutygodniowym szkoleniu w Wielskiej Brytanii.

Mobilność odbyła się w dwóch terminach: 1 nauczyciel: 02.07.2017 – 15.07.2017 oraz 18 nauczycieli: 16.07.2017 – 29.07.2017, w siedzibie szkoły Avalon School of English w Londynie.
Gmina, dzięki mobilności nauczycieli, pomogła poprawić ich kwalifikacje i umiejętności językowe w celu podniesienia jakości pracy. Doskonalenia wymagały umiejętności komunikacyjne
w zakresie posługiwania się językiem angielskim na co dzień oraz w zakresie słownictwa związanego
z edukacją i otaczającą nas rzeczywistością. Wskazane więc było poszerzenie wiadomości
i umiejętności kadry pedagogicznej o nowe metody i formy pracy, ponieważ językiem komunikacji podczas mobilności był głównie język angielski,  zrealizowany kurs pozwolił na  jej usprawnienie.
Nauczyciele, dzięki mobilności, skorzystali z nauki języka angielskiego, zdobyli nowe kwalifikacje metodyczne i kompetencje  w  zakresie języka  angielskiego wg metody Avalon Direct English (ADE), tj według  najszybszego  i najskuteczniejszego  sposobu nauki języka angielskiego w oparciu o nowoczesne słownictwo. Metoda ta, wspomagana przez jasny przekaz zasad gramatycznych i wykorzystania praktycznego, codziennego słownictwa, gwarantuje szybką i łatwą naukę komunikowania się w języku angielskim. Metoda ADE zachowuje naturalne 4 etapy, których prawidłowa kolejność stosowania ma ogromne znaczenie w nauce języka obcego. Metoda ta może być stosowana w nauczaniu innych przedmiotów w szkole. Metoda ADE jest metodą powtórkową, dzięki czemu mamy pewność, że uczeń w trakcie lekcji zapamięta wiedzę przekazywaną przez nauczyciela.

Dodatkowym atutem mobilności-pobytu na szkoleniu w Wielkiej Brytanii była możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych Londynu.

Na zakończenie kursu uczestnicy przystąpili do egzaminu oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu w Avalon School of English.

Przebywając w specjalistycznej instytucji szkoleniowej, uczestnicy projektu przede wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne, oraz stali się bardziej otwarci na wdrażanie innowacyjnych metod nauczania. Kompleksowe poznanie metody Avalon Direct English, systemu jej wdrażania oraz materiałów edukacyjnych wzbogaciło warsztat pracy nauczycieli i umożliwiło im dokonania weryfikacji dotychczas stosowanych metod nauczania języka obcego.
Korzyści wynikające z uczestnictwa w projekcie to  oprócz udoskonalenia nauki języka  również   pobudzeniu potrzeby ciągłego dokształcania się, poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania różnorodnych metod nauczania, jak również  zwiększenie mobilności zawodowej.

Środki finansowe  i   wielkość dofinansowania :
Wartość projektu: 54 967 Euro
Dofinansowanie unijne : 54 967 Euro