Ułatwienia dostępu

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Parki Krajobrazowe Województwa Dolnośląskiego

Na terenie Dolnego Śląska utworzonych jest 12 parków krajobrazowych, których zadaniem jest ochrona wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych terenów objętych ochroną. Natomiast działaniem Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych jest popularyzowanie tych wartości w ramach zrównoważonego rozwoju wśród mieszkańców i turystów odwiedzających województwo dolnośląskie. Na obszarze parków można nie tylko odpocząć na łonie natury, przemierzając lasy, łąki czy góry, zwiedzając miejsca zabytkowe i punkty widokowe, z których możemy podziwiać piękne krajobrazy ale także uczestniczyć w wydarzeniach i imprezach lokalnych związanych z kulturą regionalną.

W związku z tym pragniemy zaprosić mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki i wszystkich zainteresowanych do udziału w grze terenowej – Poznajemy Parki Krajobrazowe Dolnego Śląska. Celem gry jest odwiedzenie 12 parków i odszukanie 12 miejsc, w których znajdują się odciski/loga parków do odrysowania w broszurce, którą można otrzymać w każdym oddziale DZPK lub samodzielnie wydrukować sobie ze strony internetowej jednostki – www.dzp.pl.

W broszurce zamieszczony jest regulamin gry i wszystkie niezbędne informacje na temat parków. Zapraszamy do udziału – poznaj parki krajobrazowe, przeżyj fajną przygodę, zobacz atrakcje przyrodnicze Dolnego Śląska. Każdy kto zbierze 12 odcisków w broszurce i dostarczy ją do DZPK otrzyma nagrodę.

odcisk


Serdecznie zapraszamy!
Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych