Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY JEŻÓW SUDECKI W ZAKRESIE ORGANIZACJI SZCZEPIEŃ NA COVID-19

Informujemy, osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości dojazdu do punktu szczepień) lub posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio grupę I z w/w schorzeniami, iż mogą zgłaszać potrzebę organizacji dowozu na szczepienie za pośrednictwem Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Jeżowie Sudecki pod numerem telefonu 75 71 32 622 lub do koordynatora ds. transportu osób niepełnosprawnych
i starszych w sprawie szczepień przeciw Covid 19 w Gminie Jeżów Sudecki, do pana Zbigniewa Jurka pod numerem telefonu 75 71 32 254, 255, 257 wew. 140. w godzinach pracy Urzędu Gminy
Czytaj więcej w aktualnościach

Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów zgłoszony do UNESCO Global Geoparks Network.

W dniach od 19 do 23 września LGD Partnerstwo Kaczawskie gościło dwoje ekspertów z komisji UNESCO. Odwiedzili ciekawe miejsca i poznali wartościowe inicjatywy, ale przede wszystkim spotkali ludzi, którzy stoją za naszym Geoparkiem! Celem wizyty było zweryfikowanie kryteriów, które region musi spełnić, aby otrzymać “przepustkę” do światowej społeczności geoparkowej.

Warto podkreślić, iż światowe geoparki UNESCO to nie jest lista obiektów, a sieć – nie tylko mile widziane, ale wręcz konieczne jest tworzenie partnerstw z innymi geoparkami na świecie, wymiana doświadczeń, adaptowanie rozwiązań, które gdzie indziej się sprawdziły.

Nieoficjalnie wiemy, że wrażenia członków komisji są bardzo pozytywne i mamy wielką nadzieję, iż wiosną przyszłego roku Kraina Wygasłych Wulkanów oficjalnie zostanie Geoparkiem UNESCO.

Gmina Jeżów Sudecki znalazła się również w Geoparku, stąd wizyta komisji w naszej gminie w Siedlęcinie w Wieży Książęcej. Prezentowaliśmy, jakie posiadamy walory i co możemy zaoferować turystom odwiedzającym naszą Gminę.
Komisja zwiedziła obiekt, zapoznała się z ofertą Wieży Książęcej w Siedlęcinie. W dalszej części wizyty Wójt Gminy – Edward Dudek zaprezentował Gminę Jeżów Sudecki, wymieniając wszystkie walory, jakie można zaoferować. Pani Monika Wizła- Kubiak i p. Joanna Wojtko zaprezentowały „Wioskę Barwnych Wątków” i Ekomuzeum w Chrośnicy p. Agata Kowal – Ruschil przedstawiła ofertę ekologicznego gospodarstwa agroturystycznego „Kowalowe Skały”, p. Władysław Jagiełło – Prezes Stowarzyszenia „Euroregionalne Centrum Modelarskie” zaprezentował działalność modelarni oraz modele samolotów.

Na zakończenie i podsumowanie wizyty LGD Partnerstwo Kaczawskie otrzymało wiele pochwał, ale też i kilka komentarzy krytycznych – jest wiele pól, na których musimy jeszcze wykonać dużo ciężkiej pracy. Tym bardziej, iż status Geoparku UNESCO nadawany jest tylko na cztery lata, później podczas rewalidacji będziemy musieli udowodnić postęp!

Dziękujemy wszystkim, którzy prezentowali walory gminy, funkcjonowanie stowarzyszeń oraz działania mieszkańców, podczas wizyty w Wieży Książęcej w Siedlęcinie.

Redakcja