Gmina Jeżów Sudecki wraz z gmina czeską Bozkov realizowała projekt pn. „ Sport i kultura nie znają granic” .

Celem projektu było pogłębianie i rozszerzanie współpracy transgranicznej między gminami Bozkov i Jeżów Sudecki. Projekt przyczynił się do poprawy istniejących kontaktów i relacji oraz budowania nowych, z naciskiem na poszerzenie współpracy z kolejnymi mieszkańcami, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób starszych. Dzięki wspólnemu działaniu partnerów z obu stron granicy w projekt zaangażowana była lokalna społeczność . W ramach projektu były realizowane wspólne działania, które miały pozytywny wpływ na spotkanie się mieszkańców gmin partnerskich. Te międzynarodowe spotkania będą sprzyjały w poszerzeniu i pogłębianiu znajomości i wymianie doświadczeń.
W ramach realizacji projektu zostały zrealizowane następujące działania: Bozkovski odpust oraz wystawa wędrowna – prezentacja wzajemnej współpracy.
Partnerem w realizacji projektu była Gmina Jeżów Sudecki i Ochotnicza Straż Pożarna w Czernicy.