In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1974216

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Bezpieczeństwo podczas wykonywania prac jesiennych

pobierz

 

#sadziMY!

Nadleśnictwo Szklarska Poręba serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji #sadziMY! Wydarzenie będzie polegało rozdawaniu sadzonek.
Sadzonki będą rozdawane 18.09.2020 przy siedzibie Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie. Akcja będzie trwała od godziny 9:00 do godz. 15:00.

Więcej…

 

Nabór kandydatów do XIX edycji programu „Stypendia Pomostowe”.

pobierz

 

XVIII Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713 ze zm.) w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 7 sierpnia 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1356 ze zm.) zwołuję XVIII Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki, która odbędzie się dnia 23 września 2020 roku (środa) o godzinie 13-tej w sali konferencyjnej Urzędu Gminy –Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

15.09.2020r. OGŁOSZENIE O II NABORZE – GRANTY

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w niniejszym Projekcie, spełniających warunki udziału określone
w Procedurze realizacji projektu grantowego, zapraszamy do składania Formularza zgłoszeniowego wyłącznie drogą elektroniczną.
Kwota alokacji wynosi: 2.000.000,00 zł. (słownie: dwa miliony złotych 00/100)
Nabór rozpocznie się w dniu 29.09.2020r. (wtorek) od godziny 13:00:00 i potrwa do momentu gdy wartość grantów przekroczy 120% kwoty środków przeznaczonych do rozdysponowania w II naborze.
Dokumentacja do pobrania:
http://karr.pl/ograniczenie-emisji-zanieczyszczen-poprzez-modernizacje-zrodel-ciepla-na-obszarze-aglomeracji-jeleniogorskiej/
Krok po kroku jak wnioskować o Grant:

 1.  Formularz zgłoszeniowy należy: wypełnić elektronicznie i podpisać odręcznie lub  wydrukować, wypełnić odręcznie i podpisać odręcznie.
 2. Nie należy zmieniać formatu Formularza zgłoszeniowego.
 3. Formularz należy zeskanować i przesłać na adres mailowy Grantodawcy: oez@karr.pl w formacie *pdf lub *jpg jako Załącznik. Maksymalny rozmiar wiadomości nie może przekroczyć 20MB.
  Uwaga! Do wiadomości e-mail można załączyć tylko jeden Formularz zgłoszeniowy, za wyjątkiem sytuacji, gdy Grantobiorca jest właścicielem/współwłaścicielem/najemcą więcej niż jednej nieruchomości.
 4. Adres e-mail będzie aktywny 29.09.2020r. od godziny 13:00:00.
 5. O zakwalifikowaniu się do projektu, Grantodawca poinformuje Grantobiorcę mailowo.
 6. Po zawiadomieniu przez Grantodawcę o zakwalifikowaniu się do projektu Grantobiorca zobowiązany jest dostarczyć w terminie 7 dni kalendarzowych wersję papierową Wniosku o powierzenie Grantu wraz z Załącznikami.
 7. Wniosek należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego lub firmy kurierskiej w jednym egzemplarzu, do siedziby Grantodawcy (I piętro, sekretariat) w zaklejonej kopercie z adresem KARR S.A., ul. 1 Maja 27, 58-500 Jelenia Góra.
  Uwaga! Wersja papierowa Wniosku o powierzenie Grantu musi zawierać informacje spójne z przesłaną wersją elektroniczną Formularza zgłoszeniowego.
 

Akcja Społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj” organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy

pobierz

 

Jeżeli jesteś posiadaczem starych drzew owocowych (jabłonie i grusze) i chcesz poznać nazwę odmiany owoców ze swojego sadu

Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie dnia 18.09.2020 r. będzie uczestniczyło w Dniach Pomologów w Bad Muskau. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem zbierzemy owoce i oddamy je do oznaczenia. Owoce zostaną poddane identyfikacji przez trzech pomologów z: Niemiec, Czech    i Polski. Jeżeli jesteś posiadaczem drzew owocowych (jabłonie i grusze) i chcesz poznać nazwę odmiany owoców ze swojego sadu zapraszamy do biura LGD Partnerstwo Izerskie. Zbierzemy owoce i zawieziemy do identyfikacji. Owoce należy dostarczyć dnia 17.09.2020 w godzinach od 8.00 do 15.00.
Jak zebrać i przygotować owoce do identyfikacji?

Więcej…

 

„ROZRUSZAJ SWÓJ KRĘGOSŁUP”

Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza mieszkańców na bezpłatne  ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE,  które będą się odbywały w Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27
w każdą środę od 16 września 2020 roku do 30 grudnia 2020 roku w godzinach od 16.00 do 17.00. z wyłączeniem dni wolnych i świąt.
Ćwiczenia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora - rehabilitanta. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji oraz wspomaganie leczenia wad postawy i dolegliwości ruchowych.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaopatrzenia się w karimatę niezbędną do ćwiczeń, odzież i obuwie sportowe.

 

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19

Rusza pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19
Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

Więcej…

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

plakat poprawki3

Więcej…

 

Weekend rycerski w Wieży Książęcej

Czescy rycerze zdobyli Wieżę Książęcą w Siedlęcinie oraz sympatię Gości, którzy w weekend 25 i 26 lipca mieli okazję odwiedzić ten wyjątkowy zabytek.

    Już po raz drugi mieliśmy okazję gościć grupę „Bohemica Sanguis”, która wprowadziła widzów w świat rycerskich obyczajów, opowiedziała o rycerskim rynsztunku oraz zaprezentowała swoje umiejętności w walce. Wraz z nimi odbyliśmy niezwykłą podróż w czasy, kiedy nasza Wieża rozbrzmiewała gwarem codziennej krzątaniny, głosami przybywających doń gości oraz szczękiem broni i zbroi. Po pokazach okraszonych ciekawymi opowieściami, każdy mógł przyjrzeć się z bliska, a nawet przymierzyć się do elementów uzbrojenia.

Więcej…

 

Nowy nabytek Euroregionalnego Centrum Modelarskiego

Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudeckim od stycznia tego roku uruchomiło zbiórkę pieniędzy na zakup legendarnego szybowca Grunau Baby, numer konta  i więcej informacji na temat zbiórki na naszej stronie internetowej “Modelarnia Jeżów Sudecki” Tymczasem dzięki wieloletniej bardzo dobrej współpracy z Aeroklubem Jeleniogórskim dostaliśmy w użyczenie szybowiec “Pirat” i jesteśmy chyba nieliczną modelarnią w Polsce, która posiada własny prawdziwy szybowiec.

Więcej…

 

Zdalna Szkoła+

Gmina Jeżów Sudecki, zakupiła 27szt.  laptopów  wraz z osprzętem dla placówek oświatowych w ramach projektu grantowego “Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej“.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.  
W dniu 13.08.2020r. przekazano sprzęt Szkołom Podstawowym Gminy Jeżów Sudecki  do wykorzystania  w  nauczaniu naszych uczniów  w nowym roku  szkolnym 2020/2021.

Więcej…

 

Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że od dnia 19 sierpnia 2020 r. do dnia 18 września 2020 r. w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki pok. 106 ponownie wyłożony będzie projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jeżów Sudecki. Treść obwieszczenia oraz tekst i mapy nowego Studium oraz Prognozy oddziaływania na środowisko - pobierz