Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

„Plastik nie do pieca – piec nie do plastików”

Sezon grzewczy w pełni, a mieszkańcy wielu miejscowości już próbują „łapać oddech”. A to w związku z problem zanieczyszczenia powietrza.
Świadomość negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w piecach czy przydomowych kotłowniach jest bowiem w społeczeństwie ciągle bardzo niska.
Jak walczyć z tymi negatywnymi praktykami?

Zachęcamy do włączenia się w kampanię informacyjną, którą od kilku lat prowadzi Plastics Europe Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastików”.
Cel? Uświadomienie lokalnej społeczności, że - spalając plastik - nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu.

W ramach kampanii przygotowane zostały gotowe materiały (plakaty, spot, informacje), które mogą Państwo bezpłatnie pobrać i rozpowszechniać wśród mieszkańców gminy.

Więcej informacji oraz bezpłatne materiały można znaleźć na: www

Link do spotu na YouTube: www

informacja prasowa - pobierz

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE DLA BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

Informujemy, że w październiku 2021r. został uruchomiony program „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych – pilotaż na terenie województwa dolnośląskiego”

Program skierowany jest do:
- osób fizycznych - właścicieli / współwłaścicieli lokali mieszkalnych,
- wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych mieszczących od 3 do 20 lokali mieszkalnych, zlokalizowanych na terenie województwa dolnośląskiego.
Program prowadzony jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Dane o programie dostępne są na stronie internetowej:

https://wfosigw.wroclaw.pl/ogloszenia/konkursynabory/o_318,ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-poprawa-jakosci-powietrza-poprzez-wymiane-zrodel-ciepla-w-budynkach-wielorodzinnych-pilotaz-na-terenie-wojewodztwa-dolnoslaskiego

https://www.czystepowietrze.gov.pl/woj-dolnoslaskie-2021/

więcej

 

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

pobierz

Ogłoszenia w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła.

więcej

Ewidencja źródeł ciepła – od 01.07.2021 obowiązek złożenia deklaracji.

Od 1 lipca 2021 r. każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego jak i niemieszkalnego jest zobowiązany do złożenia deklaracji o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) – prowadzonej przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Jeżeli nieruchomość posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji jest 12 miesięcy natomiast jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.
Osoby posiadające profil zaufany lub podpis elektroniczny deklarację mogą złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu.
Deklaracja do wypełnienia online udostępniona zostanie na portalu: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

W przypadku braku dostępu do internetu lub braku podpisu elektronicznego/profilu zaufanego, deklarację można złożyć w Urzędzie Gminy Jeżów Sudecki osobiście lub listownie. Deklaracja do pobrania i wypełnienia dostępna jest na portalu: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

Spis potrwa do 30 czerwca 2022 r. – prosimy o zachowanie ustawowych terminów.

Film promocyjny dostępny jest na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=ZzRuaq3l4Nk

Składanie deklaracji jest wolne od opłat, prosimy o ostrożność jeżeli w Państwa domach pojawią się osoby podszywające się pod pracowników Urzędu lub innych służb.

W przypadku pytań lub trudności ze złożeniem deklaracji prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Jeżów Sudecki pod numerami telefonów: tel 757-132-254, -255, -257.

Zachęcam do składania deklaracji online .

WZORY DOKUMENTÓW DO POBRANIA - A i B

ceeb

ulotka