In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1408614

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sprawozdanie z półkolonii w Chrośnicy

W tym roku półkolonia w Chrośnicy prowadzona była od 26.06.2017r. do 21.07.2017r.. Dzieci miały zajęcia od godz.8.00 do godz.13.00.
Każdy dzień rozpoczynał się śniadaniem. Po śniadaniu dzieci przystępowały do zajęć plastycznych: malowały farbami plakatowymi na odlewach gipsowych, tworzyły witraże farbami żelowymi , robiły wydzieranki, rysunki , lepiły figurki z gliny i modeliny. Z kolorowego papieru powstały też sympatyczne żółwie. Zamieniliśmy również zwykłe pudełka w bajeczne szkatułki ozdabiając je kawałkami szyszek. Techniką origami  zrobiliśmy króliczki . Pomalowaliśmy słoiczki kolorowymi lakierami i przepasaliśmy je wstążkami tworząc śliczne świeczniki .Każdy uczestnik półkolonii otrzymał skrzyneczkę z kolorowymi gumkami i z nich robiliśmy oryginalną biżuterię .Z szyszek klejonych klejem na gorąco powstały wiewiórki ,sowy ,owieczki ,koniki ,kwiatki ,a nawet czołgi .Robiliśmy z kartonu ramki na zdjęcia z wakacji i oklejaliśmy je łupinkami z pistacji i wycinankami .Z puchatych drucików robiliśmy zwierzaki . Malowaliśmy również dziecięce buziaki farbami  do twarzy.

W sali pojawiły się wtedy pieski , kotki , tygryski i motyle. Każdego dnia odbywały się też rozgrywki sportowe: tory przeszkód, mecze tenisa stołowego, rzuty do celu różnymi przyborami, układanie budowli na czas ,biegi ,skoki na skakance ,łowienie rybek ,a nawet konkurs na największą bańkę mydlaną   itp.
Wszyscy z apetytem zajadali się przygotowanymi  i pieczonymi własnoręcznie ciastkami .
Podczas zajęć socjoterapeutycznych uczestnicy półkolonii podnosili świadomość dotyczącą przyczyn sięgania po nikotynę, alkohol i środki zmieniające świadomość oraz uzależnień  od nich. Poznawali skalę ryzyka związanego z paleniem papierosów, piciem alkoholu  i podejmowaniem prób z narkotykami. Uczyli się też umiejętności obrony przed uzależnieniami, ćwiczyli zachowania asertywne. Podczas zajęć propagowaliśmy zdrowy styl życia bez nałogów i uzależnień. Dzieci zrobiły plakaty z rymowanymi hasłami.
W ramach półkolonii uczestnicy wyjeżdżali dwa razy na basen do Jawora. Wszystkie dzieci taplały się szczęśliwe i zjeżdżały na krętej ślizgawce do wody. Po wodnych zabawach i nauce pływania zmarzlaki ogrzewały się i odpoczywały w  jacuzzi .
Odwiedziliśmy również farmę ,,Grapa" koło Pielgrzymki. Młodsze dzieci wybawiły się na parku linowym , ślizgawce i piaskownicy. Starsi mogli sprawdzić swoją sprawność zjeżdżając w uprzęży nad stawem i chodząc po trudniejszych przeszkodach. Posileni upieczonymi kiełbaskami dokarmialiśmy zwierzęta. Dzieci zachwycone były biegającymi wszędzie królikami i dostojnie przechadzającymi się pawiami .
Wyjechaliśmy też do Jeleniej Góry aby zwiedzić Muzeum Karkonoskie. Dzieci  z zaciekawieniem oglądały stary dom i kamienicę oraz wsłuchiwały się w historię Jeleniej Góry. Miały również okazję obejrzeć wystawę szkła która bardzo im się podobała. Po zwiedzeniu muzeum poszliśmy poćwiczyć i pobawić się na placu zabaw .

Zadowolone  dzieci  wraz z opiekunami dziękują p. Edwardowi Dudkowi, p. Alicji Karmelicie i  p. Tomaszowi Górnik właścicielowi Hurtowni Optycznej Mirada w Jeleniej Górze, który ufundował dzieciom słodkie nagrody ,ser ,owoce i napoje .  
Katarzyna Łobocka