In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445244

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Spotkanie młodzieży Gmin Partnerskich

W ramach współpracy Partnerskiej z Gminą Vierkirchen w dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyło się  spotkanie młodzieży Gmin Partnerskich w Jeżowie Sudeckim. W spotkaniu uczestniczyło 31 osób – w tym przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z Jeżowa Sudeckiego i Czernicy –17 osób oraz 14 osób z FF Arnsdorf – Hilbersdorf z Gminy Vierkirchen. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w namiotach przy Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. W piątek tj. 9 czerwca młodzież rozbiła namioty i przygotowała obozowisko. Po kolacji odbyło się oficjalne otwarcie spotkania,  w którym uczestniczył Wójt Gminy- Edward Dudek i Prezes OSP Jeżów Sudecki – Leonard Kacperski. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, na których nadrukowano herby gmin, nazwę projektu i loga programu, z którego Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację spotkania. Do późnych godzin wieczornych młodzież brała udział w warsztatach modelarskich, podczas których wykonywała modele szybowców, a na zakończenie odbyły się pokazy. Instruktorzy modelarstwa z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego zaprezentowali również  swoje modele latające, które biorą udział w zawodach modelarskich w kraju i zagranicą.

Kolejny dzień rozpoczął się zaprawą poranną przeprowadzoną przez druha Leona Szućko, po której przygotowane śniadanie podwójnie smakowało. Po posiłku wszyscy zwiedzili „Zakłady Szybowcowe Jeżów Sudecki”, gdzie     p. Marcin Musiał- lotnik i pracownik zakładów zapoznał młodzież z pracą, jaka jest wykonywana i z możliwościami uzyskania kwalifikacji do pracy w tym zawodzie. Uczestnicy dowiedzieli się o tym, że przyuczenie do zawodu jest możliwe jedynie poprzez pracę z doświadczonymi pracownikami. Zakład jest manufakturą, gdzie większość prac przy; remontach, budowie nowych szybowców wykonywana jest ręcznie. Kontynuując temat lotniczo-modelarski młodzież udała się na Górę Szybowcową, gdzie odbył się Piknik Modelarski. Rozgrywane były konkurencje  modelarskie, w których udział brali przedstawiciele pracowni modelarskich z Polski i Republiki Czeskiej.  Po obiedzie młodzież spędzała wolny czas  biorąc udział w grach i zabawach. Wieczorem miłośnicy piłki nożnej kibicowali reprezentacji Polski, która grała z Rumunią. Ostatniego dnia pobytu – w niedzielę po śniadaniu wszyscy udali się na zamek Chojnik, który wzbudził duże zainteresowanie, a w szczególności jego położenie i wielkość. Po obiedzie, nastąpiło uroczyste podsumowanie  i zakończenie spotkania. Drużyny otrzymały puchary i dyplomy pamiątkowe. Przedstawicie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych podczas potkania mieli możliwość poznania się, przełamania barier językowych, jak również była to okazja do poznania Gminy Jeżów Sudecki  i atrakcji turystycznych Powiatu Jeleniogórskiego. Podczas pobytu uczestnikom towarzyszyła piękna pogoda, która pozwoliła młodzieży i dorosłym na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dziękujemy wszystkim za pomoc  i uczestnictwo w spotkaniu.
Kolejne spotkanie odbędzie się w 2018 roku w Gminie Partnerskiej Vierkirchen.


Spotkanie jest współfinansowane z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży Jugendwerk za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Bożena Matuszewska


    


         

Projekt pn. „Spotkanie młodzieży Gmin Partnerskich”  dofinansowane przy wsparciu   Polsko –Niemieckiej Współpracy Młodzieży  za pośrednictwem Euroregionu Nysa.