In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445219

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

”Żeby Polska Była Polską”

Dnia 19 maja 2017r. o godz.16.00 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbył się koncert pt.: ”Żeby Polska Była Polską”. Społeczność szkolna kolejny raz wyszła z inicjatywą kulturalną do mieszkańców Czernicy, prezentując  umiejętności uczniów  tym razem w duchu historii i patriotyzmu.
Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Dyrektor Szkoły P.Joanny Cimosz-Nowak, która przywitała zgromadzonych mieszkańców i zaprosiła do obejrzenia żywej lekcji historii przygotowanej przez uczniów i chór szkolny „Czerniczanki”.

Następnie głos zabrała Sołtys Czernicy P.Ewa Smolnicka, witając zebranych sentencją Oskara Kolberga,: „NARÓD, KTÓRY PRZESTAJE ŚPIEWAĆ, PRZESTAJE ISTNIEĆ” i zaprosiła do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego Polski  Mazurka Dąbrowskiego.
Po uroczystym wstępie przyszła kolej na przedstawienie z okazji obchodów święta Konstytucji 3Maja przygotowane przez uczniów klasy VI pod czujnym okiem nauczyciela historii Pana Artura Breczko.
W kolejnej części goście usłyszeli pieśni i piosenki patriotyczne, wykonane przez chór szkolny „Czerniczanki” oraz  grę na instrumentach perkusyjnych, które przypominały trudną i ciężką podróż żołnierzy.  Perfekcyjne wykonanie sprawiło, iż miało się wrażenie, ze maszerują tuż obok.
Wprowadzając słuchaczy w kolejnych punkt programu Pani Anna Skóra przedstawiła historię Szczepcia i Tońcia,  wzbogaconą piosenkami kresowymi  w wykonaniu chóru oraz zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania znanej    i lubianej piosenki „Tylko we Lwowie” , kończąc koncert tym optymistycznym akcentem.
Pragnę serdecznie podziękować Pani Ani Skórze, Panu Arturowi Breczko i Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Czernicy za trud i ogromne zaangażowanie w organizację tej wspaniałej uroczystości, dostarczenie ogromu wrażeń i wzruszeń oraz poświęcony czas dla Czerniczan.
Dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej i Rady Rodziców  przygotowano słodki poczęstunek, który uprzyjemnił wspólne spotkanie i wymianę wrażeń po koncercie.

Ewa Smolnicka
Sołtys wsi Czernica