In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445206

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dni Jeżowa Sudeckiego ‘2017

12 maja 2017 rozpoczęły się obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Zgodnie z tradycją pierwszym akcentem tego święta był Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje naszych gminnych szkół podstawowych. Pierwszy etap, dyktando pod tytułem „Wizyta starszej pani”, obowiązywał wszystkich uczestników. Oczywiście zgodnie z tradycją naszego konkursu również „weryfikacji ortograficznej” poddał się Pan Wójt Edward Dudek.

Najlepsi w dyktandzie (6 osób – po dwie z każdej szkoły) zmierzyli się w II etapie, w którym każdy musiał wykazać się znajomością reguł ortograficznych. Ten etap wyłonił ścisłych finalistów, którzy z pomocą jury, losowali wyrazy do literowania. Końcówka była bardzo emocjonująca, gdyż nigdy jeszcze nie trwała tak długo. Nasi finaliści szli „łeb w łeb”, aż w końcu udało nam się wyłonić Gminnego Arcymistrza Ortografii, którym została Katarzyna Grzegolec ze Szkoły Podstawowej  w Czernicy. Otrzymała ona z rąk pana Wójta Pióro z dedykacją, dyplom i drobne nagrody rzeczowe. Zaszczytny tytuł Mistrzów ortograficznych przypadł Malwinie Rudzkiej ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim i  Joannie Borowiec ze Szkoły Podstawowej   w Siedlęcinie. Nagrody ufundował p. Wójt, a poczęstunek Piekarnia pp. Mirosiów z Jeżowa Sudeckiego.
Popołudnie należało do Chóru Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, który zaprosił mieszkańców na swój koncert zatytułowany „Solo, w chórze i w duecie”. Solistki i duety przedstawiły imponujący przegląd piosenek o różnej tematyce, a przeznaczonej do śpiewania w różnych konfiguracjach, jak sam tytuł wskazywał. Po wysłuchaniu koncertu brawom nie było końca, a chór, oczywiście na prośbę publiczności, wykonał piosenki na bis.
13 maja 2017 roku przy Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbył się festyn rodzinny, kończący obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Od godziny 14.00 można było kupić los na loterii, zjeść fenomenalną grochówkę, bigos, pierogi i kiełbasę z grilla. Wszystko przygotowane przez panie z Rady Sołeckiej i mieszkanki naszej wsi. O godzinie 15.30 rozpoczął się koncert Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej, która bawiła nas muzycznymi szlagierami z list przebojów i znanych filmów. Co ciekawe, po raz pierwszy, jak wynikało  z rozmów z członkami orkiestry, grali w tak nietypowym miejscu, jakim był garaż naszej OSP. Wszystko za sprawą pogody, która na początku płatała figle. Był również konkurs ciast, rzut „Kapeluszem Teściowej”, slalomy zręcznościowe, rzucanie jajkiem (surowym!) i quiz szkolny. Na koniec wszyscy mogli się bawić przy muzyce „pod chmurką”.


Iwona Majtczak