In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445207

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich

„Razem w Unii Europejskiej”- XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich

W dniach  26 – 30 maja 2017 roku na drogach, trasach i ścieżkach rowerowych łączących powiaty i miasta partnerskie odbył się XVII Międzynarodowy Rajd Kolarski Powiatów i Miast Partnerskich Jelenia Góra – Jablonec n. Nisou – Bautzen  „Razem w Unii Europejskiej”. Baza pobytowa po polskiej stronie była zlokalizowana w gminie Jeżów Sudecki na  Górze Szybowcowej.  Pogoda w tym roku dopisała nadzwyczaj,  wspaniała – słoneczna  od pierwszego do ostatniego dnia Rajdu. 

Zaplanowana trasa i program zostały zrealizowane w 100 %. Najwytrwalsi uczestnicy rajdu pokonali na rowerach dystans około 540 kilometrów. Drogi, trasy i ścieżki rowerowe wybrane przez naszych  przewodników były atrakcyjne turystycznie i posiadały  dobrą nawierzchnię. Warunki bytowe, czyli noclegi i wyżywienie na całej trasie były  bardzo dobre, kolarzom niczego  nie brakowało. W rajdzie uczestniczyło 51 kolarzy turystów oraz 6 osób obsługi technicznej (kierowcy wozów technicznych z obsługą sędziowską).
Wielką atrakcją tegorocznego Rajdy po polskiej stronie granicy był pobyt na terenie gminy Jeżów Sudecki, z możliwością zwiedzania Izby Tradycji Lotniczych i  modelarni, a szczególnie duże wrażenie  pobyt na Górze Szybowcowej. Wspaniały widok na Karkonosze, Jelenią Górę, Kotlinę Jeleniogórską i otaczające ją góry warta był wspinaczki na jej szczyt, po pokonaniu 140 kilometrowej, niełatwej trasy z Bautzen  przejechanej w temperaturze dochodzącej do 30 stopni C.  
Zgodnie z programem rajdu odbyły się  spotkania z władzami Samorządowymi gminy Jeżów Sudecki, w sobotę z grupą polską i niemiecką spotkał się Przewodniczący Rady Gminy Jeżów Sudecki Pan Wacław Lesik, we wtorek z grupą czeską i polską spotkała się Sekretarz Gminy Jeżów Sudecki Pani Ewa Nidzgorska, którzy w imieniu Gminy Jeżów Sudecki przekazali uczestnikom materiały reklamowe gminy:  praktyczne torby  na zakupy z logo gminy oraz  pamiątkowe statuetki rajdowe.
Uczestnicy Rajdu oraz organizatorzy dziękują:

  • Samorządom Województwa Dolnośląskiego i Powiatu Jeleniogórskiego a także firmie Jelenia Plast sp. z o.o. za wsparcie finansowe rajdu.
  • Gminie Jeżów Sudecki, Miastu Jelenia Góra oraz Powiatowi Jeleniogórskiemu  za przekazane materiały promocyjne dla uczestników rajdu.
  • Wójtowi Gminy Jeżów Sudecki, którą reprezentuję Pan Edward Dudek za podjęcie uczestników rajdu w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich,
  • Panu Władysławowi Jagiełło za prezentację Izby Tradycji Lotniczych Gminy Jeżów Sudecki i oprowadzenie uczestników po pracowni modelarskiej w Centrum.