In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1442541

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

XX Jubileuszowe Marsze na Orientację

W dniu 01 kwietnia 2017 r. w Siedlęcinie odbyła się 20 edycja Marszów na Orientację „Puchar Wagarowicza”. Bazą jubileuszowej imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, była świetlica wiejska w Siedlęcinie. Bardzo dobre warunki, pełne zaplecze sanitarne i kuchenne, duża sala ze sceną i ładną dekoracją, a przede wszystkim duża pomoc i przychylność ze strony Sołtysa wsi, Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” oraz Wójta Gminy Jeżów Sudecki spowodowały, że warunki logistyczne oraz socjalno-bytowe na kolejnych „Pucharach Wagarowicza”

oceniane są przez uczestników bardzo wysoko. Dokładając do tego znakomite warunki terenowe do organizowania imprez na orientację oraz duże doświadczenie kadry organizacyjnej i sędziowskiej otrzymujemy receptę na udaną imprezę. Tak też oceniona została przez uczestników tegoroczna edycja zawodów, w których uczestniczyło 170 zawodników startujących w 5 kategoriach wiekowych: TD – dzieci szkół podstawowych, TM – młodzież gimnazjalna, TJ – juniorzy (szkoły średnie, TS – seniorzy oraz TE – elita (najlepsi z najlepszych). Na trudnych trasach, przygotowanych w tym roku przez Adama Rodziewicza, Radosława Onyszkiewicza oraz Dawida Karmelitę, na obszarze byłego poligonu przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, bardzo udany start zanotowała młodzież z Klubu Turystyki Kwalifikowanej „Łapiguz” w Siedlęcinie. W kategorii TJ I i III miejsce w kategorii TM zajęły zespoły w składzie odpowiednio Sandra Berej, Emilia Michorczyk oraz Dominik Garliński i Michał Malinowski. W pozostałych kategoriach dominowali: w kategorii TD – zespół Magdalena Sławińska i Hubert Bronowicki z Lubania, w kategorii TM – zespół Kubacki Kacper, Frygiel Kacper, w kategorii TS – zespół Sławiński Tadeusz, Goś Radosław z Lubania oraz w kategorii TE – Miaśkiewicz Krzysztof z Wrocławia. Zawody poprzedzone zostały podsumowaniem Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację za rok 2016. Najlepsi zawodnicy z roku ubiegłego otrzymali dyplomy i puchary. Ceremonię uświetnili i nagrody wręczyli: Wójt Gminy Jeżów Sudecki pan Edward Dudek, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów Sudecki pan Wacław Lesik,  Przewodniczący Dolnośląskiej Komisji Imprez na Orientację pan Adam Rodziewicz, podinspektor ds. Promocji Urzędu Gminy Jeżów Sudecki pani Bożena Matuszewska oraz gospodarz obiektu Sołtys Wsi Siedlęcin pan Marian Tyka. Bardzo ładna pogoda sprawiła, że zawody odbyły się bardziej w atmosferze festynu i zabawy niż rywalizacji, a pokonanie tras było dobrym spacerem na świeżym powietrzu. Po pokonaniu tras uczestnicy, jak każdego roku, oddali się błogiej degustacji żurku, przygotowanego przez miejscowe gospodynie. Kierownikiem udanej imprezy był Adam Rodziewicz, a Sędzią Głównym Marek Wąsowski. Impreza organizowana była pod auspicjami Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, przy współorganizacji Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Jeżów Sudecki”
w Jeżowie Sudeckim – sekcja Klub Turystyki Kwalifikowanej „Łapiguz” w Siedlęcinie oraz Rady Sołeckiej w Siedlęcinie, przy wsparciu finansowym Województwa Dolnośląskiego, Gminy Jeżów Sudecki oraz Powiatu Jeleniogórskiego.

Redakcja