In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1462749

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Smyki na Start po raz trzeci

W ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020, dnia 4 marca br. w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim odbyły się III - cie otwarte zawody modeli szybowców “Smyki na Start”. Zawody organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki oraz współorganizowane przez Aeroklub Jeleniogórski i fundację Smyki na Start.

W zawodach brało udział 109 zawodników między innymi koła modelarskie z Bielawy, Szczawna Zdroju, Świdnicy, Mieroszowa, Darłowa i Jeżowa Sudeckiego oraz z Czech
i Niemiec. Udział brali również indywidualni zawodnicy z całego regionu jeleniogórskiego.
Zawody rozpoczęły się od warsztatów modelarskich, na których budowali modele szybowca PW - 5 Smyk. Po zakończeniu warsztatów i oficjalnym otwarciu przez wójta Gminy Jeżów Sudecki, Pana Edwarda Dudka, rozpoczęły się starty modeli. Każdy zawodnik miał 5 rzutów, zawodnicy startowali w grupach wiekowych: do lat 7, 8 - 10 lat, 11 - 13 lat, 14 - 16 lat
i OPEN. Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria do lat 7:
1.    Marcel Kowal (Płoszczyna)
2.    Petr Velosin (Frydland)
3.    Maria Słabicka (Jeżów Sudecki)

Kategoria 8 - 10 lat:
1.    Kacper Mazur (Świdnica)
2.    Tomasz Pścił (Miłków)
3.    Jakub Maciejak (Bielawa)

Kategoria 11 - 13 lat:
1.    Igor Chmielowski (Jelenia Góra)
2.    Dominik Gurtatowski (Jeżów Sudecki)
3.    Jakub Blukacz (Bielawa)

Kategoria 14 - 16 lat:
1.    Izydor Januszewski (Bielawa)
2.    Mateusz Piotrowski (Szczawno Zdrój)
3.    Dawid Dukowicz (Jelenia Góra)

Kategoria OPEN:
1.    Sebastian Cierniak (Świdnica)
2.    Rafał Wiaderek (Jeżów Sudecki)
3.    Kamil Chipczyński (Łomnica)

Kategoria Drużynowa:
1.    Bielawa
2.    Szczawno Zdrój
3.    Świdnica

Zawodnikom wręczono medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Każdy zawodnik dodatkowo otrzymał dyplom za udział i odznakę pamiątkową, a drużyny puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Zawodom towarzyszyło wiele atrakcji między innymi prawdziwy szybowiec PW - 5 Smyk dzięki uprzejmości Pana Jacka Musiała - dyrektora Aeroklubu Jeleniogórskiego, kosz balonowy firmy Balloon Expedition, wystawa broni palnej, wystawiona przez grupę czarnoprochowców Panów Jarosława Szparkowskiego i Krzysztofa Jedlińskiego, grupa RC ze Starej Kamienicy zaprezentowała pokaz modeli spalinowych na placu przed Centrum.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz szkółki Aikido z Jeleniej Góry. Po tak urozmaiconych wrażeniach można było odpocząć przy smacznych posiłkach przygotowanych przez panie z Odlotowej Kuchni.
Chciałbym podziękować za pomoc w przygotowaniu tak dużej imprezy: instruktorom, modelarzom, rodzicom, którzy pomagali, Paniom z Odlotowej Kuchni: Marioli Gurtatowskiej, Monice Jagiełło, Marii Chojnackiej, Magdalenie Dukowicz i Bożenie Szczepańskiej, sędziom, w których skład wchodzą: Panie Katarzyna Jagiełło i Agnieszka Chojnacka oraz Pan Mateusz Jaworski, który również robił niesamowite zdjęcia podczas zawodów.
Podziękowania także dla sponsorów: Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jelenia Plast, Piekarni Państwa Miroś i drukarni Pana Marka Wolańskiego. Dziękuję wielokrotnemu mistrzowi świata w szybownictwie, panu Jerzemu Makuli za przekazanie naszej modelarni modelu samolotu pasażerskiego Embraer.
Na kolejne smyki zapraszamy za rok, a najbliższe zawody są już 20 - go maja na Górze Szybowcowej. Chętnych do nauki modelarstwa zapraszamy w każdy czwartek od godziny 18.00 do pracowni modelarskiej.

Instruktor modelarstwa
Władysław Jagiełło

Projekt „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i  kulturze dwóch narodów ” jest współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.

eu7