In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1327802

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nauka i zabawa według recepty z kraju kwitnącej wiśni

Dodatkowe zajęcia to dla najmłodszych wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań, poszerzania wiedzy o świecie oraz integracji z rówieśnikami. Umożliwiają  także  bezpieczne spędzanie wolnego czasu pod opieką osób dorosłych. Uczestnicy zajęć dzięki wsparciu grupy rówieśniczej podnoszą swoją samoocenę i umiejętności interpersonalne. Zajęcia zorganizowane to również mniej czasu spędzonego przed ekranem telewizora i komputera oraz mniejsze ryzyko sięgnięcia po używki i wpływ nieodpowiedniego towarzystwa. Rozwinięta infrastruktura sportowa Jeżowa Sudeckiego pozwala naszym podopiecznym na wybór spośród szerokiej oferty zajęć dodatkowych, które mogą być uzupełnieniem  godzin organizowanych przez naszą szkołę.  Jedną z najnowszych propozycji są zajęcia aikido, które od października ubiegłego roku prowadzi dla uczniów szkoły podstawowej doświadczony sensei Jerzy Sapiela (6 dan). Aikido jest jedną z najbardziej widowiskowych i finezyjnych sztuk walki.

Uczestnicy zajęć nie rywalizują między sobą i nie biorą udziału w zawodach, uczą się natomiast współpracy w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zaufania. Trening aikido koncentruje się niemal wyłącznie na technikach obronnych, bez agresywnych uderzeń i kopnięć. Jako aktywność fizyczna ma unikalne wartości ogólnorozwojowe, poprawia koordynację ruchową, a nawet koryguje wady postawy. Ważnym elementem treningów jest również dbałość o kształtowanie odpowiednich wzorców moralnych. W trakcie zajęć niedopuszczalna jest agresja i przemoc fizyczna, a młodzi adepci tej sztuki uczą się cierpliwości, koncentracji oraz szacunku wobec osób starszych i rówieśników. Zdobywają również wiedzę na temat japońskiej kultury i tradycji , ponieważ z kraju kwitnącej wiśni pochodził twórca aikido Morihei Ueshiba.
Japoński ideogram ai-ki-do składa się z trzech znaków:
„ai” oznacza harmonię, miłość i łagodność,
„ki” to energia witalna,
„do” znaczy droga, sposób.
Wszystkich, którzy pragną poznać bliżej tę egzotyczną sztukę walki oraz zobaczyć pokaz umiejętności uczniów naszej szkoły, zapraszamy na zajęcia pokazowe w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim 4 III 2017 roku o godz. 14.00 . Wszystkich chętnych z terenu naszej gminy zapraszamy również na treningi, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 17.30-18.30.

Artur Breczko