In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1327808

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dożynki Gmin Partnerskich

W ramach realizacji projektu pn. Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” zostało zrealizowane działanie pn. „Dożynki Gmin Partnerskich”, które odbyły się w sołectwie Siedlęcin. W święcie plonów udział wzięły Gminy Partnerskie Paseky nad Jizerou, Bozkov i Vierkirchen oraz przedstawiciele sołectw Gminy Jeżów Sudecki. Sołectwo Siedlęcin zaprezentowało wieniec dożynkowy, a pozostałe sołectwa i gminy partnerskie kosze dożynkowe z plonami z pół i ogrodów. Prezentacja wieńca dożynkowego i koszy cieszyła się dużym zainteresowanym wśród uczestników. Dożynki rozpoczęły się poświęceniem i błogosławieństwem plonów przez ks. Proboszcza Dariusza Pytla. Pan Wójt Gminy z Sołtysem wsi Siedlęcin – p. Marianem Tyką powitał wszystkich uczestników, a w szczególności delegacje z Gmin Partnerskich. Pan Sołtys zaprosił do biesiady dożynkowej na którą przygotowano grochówkę w kuchni polowej i wiele innych potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs ciast w którym udział wzięło 25 wypieków.

Do komisji konkursowej zostali powołani  również przedstawiciele gmin partnerskich. Komisja miała bardzo trudne zadanie ponieważ wszystkie ciasta były smaczne i pięknie wyglądały. Ogłoszono werdykt i - I miejsce zajęła p. Anna Ługowska, II miejsce p. Barbara Filipiak, III miejsce Iwona Smolarek. Zwycięzcy i uczestnicy konkursu otrzymały nagrody rzeczowe. Nagrody były wręczane przez panią poseł Zofię Czernow -  która przybyła na nasze dożynki, Wójta Gminy i Sołtysa.   Po konkursie wszyscy również mogli  przystąpić do degustacji tych specjałów. Biesiadę umilał uczestnikom zespół ludowy „Karkonosze”. Dla osób, które chciały aktywnie spędzić czas  zostały przygotowane przez p. Andrzeja Zarembę i p. Zbigniewa Sosa konkurencje sportowo-rekreacyjne dla dzieci, dorosłych i rodzin, zwycięzcy otrzymali nagrody.  Najmłodsze dzieci miały do dyspozycji dmuchany zamek i zjeżdżalnię, które cieszyły się dużym powodzeniem. Związek Gmin Karkonoskich na swoim stanowisku prowadził zajęcia edukacyjne oraz malowanie na szkle. Przy dobrej muzyce uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych.
Składamy serdeczne podziękowania dla Sołtysa – p. Mariana Tyki,  Rady Sołeckiej sołectwa  Siedlęcin, Stowarzyszenia „Nasz Siedlęcin” za pomoc w organizacji Dożynek Gmin Partnerskich, a OSP Jeżów Sudecki za pomoc techniczną.


Koordynator Bożena Matuszewska

eu6
Projekt „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i  kulturze dwóch narodów ” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.