In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1327817

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Rajd Gmin Partnerskich

Tegoroczny Rajd odbył się w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.
Wędrówka odbyła się dnia 1 października 2016 roku  i rozpoczęła się z pętli autobusowej w Dziwiszowie. Po powitaniu i rozdaniu pamiątkowych koszulek promujących działanie wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paulem powędrowali poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze widoczny był Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Po dotarciu na Łysą Górę 707 m n.p.m, spotkaliśmy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowym Prezesem Szkoły, która zaprezentowała nam historię założenia Szkoły Narciarskiej oraz bieżącą działalność, jaka jest prowadzona w okresie zimowym i letnim na Łysej Górze. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wyruszyli w dalszą wędrówkę po drodze podziwiając piękną panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Kaczawskiego – Krainy Wygasłych Wulkanów z widokiem na  Ostrzycę Proboszczowicką  – polską Fudżijamę 450m.n.p.m. oraz Grodziec 389m.n.p.m.  Podziwiając piękne widoki weszliśmy do lasu, którym doszliśmy do drogi  łączącej Dziwiszów z Płoszczyną.

Po przejściu przez drogę skierowaliśmy się  w stronę lasu i drogą leśną doszliśmy do Góry Szybowcowej 561m. n.p.m. Pod szczytem w lesie zobaczyliśmy dawne wyrobiska górnicze – pozostałość po kopalniach złota (pomiędzy Jeżowem Sudeckim, a Dziwiszowem zinwentaryzowanych zostało ok. 200 stanowisk górniczych).
Po pokonaniu całej trasy na uczestników czekał gorący i obfity posiłek. Odpoczywając
po trudach wędrówki, przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy oglądali najpiękniejszą panoramę Jeleniej Góry, Kotliny i otaczających ją gór.
W Rajdzie uczestniczyło ponad 100 osób w tym przedstawiciele z Gmin Partnerskich Paseky nad Jizerou i Vierkirchen.


Bożena Matuszewska Koordynator projektu.

eu6


Projekt „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i  kulturze dwóch narodów ” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.