In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1920519

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Weekend rycerski w Wieży Książęcej

Czescy rycerze zdobyli Wieżę Książęcą w Siedlęcinie oraz sympatię Gości, którzy w weekend 25 i 26 lipca mieli okazję odwiedzić ten wyjątkowy zabytek.

    Już po raz drugi mieliśmy okazję gościć grupę „Bohemica Sanguis”, która wprowadziła widzów w świat rycerskich obyczajów, opowiedziała o rycerskim rynsztunku oraz zaprezentowała swoje umiejętności w walce. Wraz z nimi odbyliśmy niezwykłą podróż w czasy, kiedy nasza Wieża rozbrzmiewała gwarem codziennej krzątaniny, głosami przybywających doń gości oraz szczękiem broni i zbroi. Po pokazach okraszonych ciekawymi opowieściami, każdy mógł przyjrzeć się z bliska, a nawet przymierzyć się do elementów uzbrojenia.


    W sobotę odbywały się również warsztaty kreatywne nawiązujące do dawnych rzemiosł. Uczestnicy mieli okazję własnoręcznie stworzyć tkaną lub makramową makatkę oraz własną kartkę papieru czerpanego. Na najmłodszych czekały również zadania sprawnościowe – strzelanie z łuku, równoważnia, szczudła i inne.  W tym czasie rodzice mieli okazję wypić kawę i spróbować pysznych, ciesząc się piękną pogodą.
    Pomimo, że w tym roku z powodu epidemii odwołane zostały badania, które co roku prowadzą u nas archeolodzy, to wakacje zakończymy przybliżając Gościom wyniki ich wcześniejszych prac oraz wprowadzając w tajniki tej fascynującej dziedziny nauki.
Zapraszamy na Dzień Archeologa, który odbędzie się 29 sierpnia. W programie między innymi prelekcje, warsztaty, zwiedzanie Wieży z archeologiem, a na koniec dnia nocne zwiedzanie. Więcej szczegółów na stronie oraz profilu facebookowym Wieży.

Ludmiła Gajda