In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1920553

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Barwne elementy w Chrośnicy

W Chrośnicy - wiosce barwnych wątków - już od ponad pięciu lat lokalna społeczność aktywnie wprowadza idee wioski tematycznej. Swoje działania opiera na bogactwie zasobów dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego. Pragnąc dzielić się informacjami i spostrzeżeniami z innymi, postanowiła wprowadzić trwałe elementy w przestrzeń wsi. Powstały tablice informacyjne o historii wsi, patronce św. Jadwidze Śląskiej, Dębach Pokoju.

Kiedy wjeżdżamy do wsi, zwracają na siebie uwagę „witacze” z nazwą wsi „ Chrośnica wioska barwnych wątków”. Spacerując przez wieś, możemy napotkać plansze, na których przedstawione są stare fotografie miejscowości z początku XX w. , a obok zdjęcia aktualne wykonane z tego samego miejsca. Mobilizuje to do refleksji i analizy przeszłości z teraźniejszością, co się zmieniło, a co pozostało. Plansze rozstawione są w całej wsi, w miejscach przedstawionych na fotografiach.
Wykonane zostały dwie mapy wsi, na których znajdziemy ciekawe miejsca, warte odwiedzenia przez turystów i gości.
Plansze zostały wykonane w ramach realizacji projektów przez Fundację Mazelan. Elementy konstrukcyjne i montażowe sfinansowano dzięki funduszom Gminy Jeżów Sudecki. Osadzenie i zamontowanie tablic wykonali społecznie mieszkańcy wsi.

Monika Wizła