In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851288

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Młodzi szybownicy latali w hali w Jeżowie Sudeckim

Już po raz szósty Euroregionalne Centrum Modelarskie i samorząd uczniowski przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim byli organizatorami otwartych zawodów modeli szybowców w hali “Młodzi szybownicy na start”, które odbyły się 7 marca w hali sportowej w Jeżowie Sudeckim. Przez pięć lat zawody, które organizowaliśmy odbywały się pod nazwą : “Smyki na start”, od tego roku zmieniliśmy nazwę zawodów i model szybowca z PW 5 Smyk na Grunau Baby.

Zawody, które się odbyły to prawdziwe święto modelarskie, w którym uczestniczyły władze samorządowe w osobach: Wójta Gminy Jeżów Sudecki pana Edwarda Dudka, przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki pana Wacława Lesika, członka zarządu Rady Powiatu Jeleniogórskiego pana Artura Smolarka, Burmistrza miasta Szczawno - Zdrój pana Marka Fedoruka, prezesa fundacji ABC Model Hobby z Bytomia Odrzańskiego pana Adama Gawlika i wielu innych wspaniałych gości.

Najważniejszymi osobami byli jednak uczestnicy naszych zawodów, których było ponad 150 z całego Dolnego Śląska i spora grupa wychowanków z domów dziecka z naszego regionu. Impreza zaczęła się od warsztatów modelarskich, na których uczestnicy budowali model legendarnego szybowca Grunau Baby, którym później startowali w zawodach. Zawody odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych, wygrywał model,który uzyskał najdłuższe loty, liczyła się suma trzech rzutów.

Nasze zawody to nie tylko rywalizacja o medale, ale także aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Wiele dodatkowych atrakcji towarzyszyło uczestnikom zawodów takich jak wystawa 100 lat lotnictwa polskiego, nadleśnictwo Szklarska Poręba przeprowadziło warsztaty dla dzieci, na których budowali budki lęgowe dla ptaków, Lwówecki Klub Strzelecko - Kolekcjonerski przygotował wystawę broni palnej i czarnoprochowej, było stoisko z pamiątkami lotniczymi przygotowane przez pana Jarosława Suchockiego, był pokaz szkółki Aikido prowadzonej przez senseia Jerzego Sopiechę, występ artystyczny uczennic ze szkoły podstawowej w Jeżowie Sudeckim - Kingi Jakubczak, Julii Kunc, Wiktorii Łuczów oraz Julii Wankiewicz i scholi przy parafii Jeżów Sudecki pod kierownictwem pani Joanny Bicz - Danio,pana Roberta Wróblewskiego i pana Tomasza Iwanka. Podczas całych zawodów odbywała się zbiórka do puszek na zakup szybowca Grunau Baby - zbiórka, którą prowadzi Euroregionalne Centrum Modelarskie.
Przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy wymaga pracy i zaangażowania wielu ludzi, którym należą się podziękowania, a są to: Wójt Gminy Jeżów Sudecki pan Edward Dudek, samorząd uczniowski przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim prowadzony przez panie Agatę Nidrych i Agnieszkę Sowińską, paniom nauczycielkom ze szkoły w Jeżowie Sudeckim Monice Janik i Sylwii Mackiewicz, kolegom instruktorom i modelarzom oraz paniom w bufecie - Monice Jagiełło, Marioli Gurtatowskiej, Magdalenie Dukowicz i Marii Chojnackiej, uczennicom, które pomagały w bufecie oraz państwu Miroś i pana Marka Wolańskiego oraz wszystkim, którzy pomagali przy zawodach. Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:


Kategoria do lat 7
1.    Maria Malczuk
2.    Jan Miroś
3.    Wiktor Gawron

Kategoria od 8 do 10 lat
1.    Aleksander Markiewicz
2.    Dominik Zieliński
3.    Maciej Pisowadzki

Kategoria od 11 do 13 lat
1.    Jakub Maciejak
2.    Tomasz Stryjek
3.    Szczepan Kimbort

Kategoria od 14 do 16 lat
1.    Igor Chmielowski
2.    Dominik Gurtatowski
3.    Marcel Rojek

Kategoria Open
1.    Krzysztof Książek
2.    Marcin Gurtatowski
3.    Krzysztof Bański

Kategoria Drużynowa
1.    Jeżów Sudecki
2.    Bielawa
3.    Szczawno - Zdrój

Euroregionalne Centrum Modelarskie
prezes Władysław Jagiełło