In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851331

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sportowcy naszej gminy - Patryk Kobiałka

Jednym z mieszkańców naszej gminy, który osiągnął sukces sportowy, jest Patryk Kobiałka. Za namową taty Jacka – byłego zapaśnika – Patryk zaczął trenować zapasy u wielokrotnego mistrza świata Mirosława Wieczorkiewicza w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki.
Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie i klasy sportowej w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu o specjalizacji zapasów klasycznych.
Do największych jego sukcesów w zapasach należą:

2014 r. - Srebro Mistrzostw Polski kadetów w zapasach stylu klasycznym kat 63kg
2015 r. - Brąz Mistrzostw Polski juniorów  kat 60 kg
2016 r. - Złoto mistrzostw Polski juniorów  kat 66 kg
2018 r. - Brąz mistrzostw Polski seniorów

2x srebro Międzynarodowych Mistrzostw Polski w zapasach styl klasyczny Multimedalista Pucharów Polski w zapasach styl klasyczny
2015 r. -Brąz na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Kostopolu/Ukraina  

Za moją namową we wrześniu ubiegłego roku Patryk wystartował w Jeleniogórskiej Strefie w biegach przełajowych LZS i  zajął 3. miejsce, awansując do Mistrzostw Dolnego Śląska LZS . Zawody te odbyły się 27 września w Krzyżowej. Bieg  ukończył na 5. Miejscu, co jest naprawdę dobrym wynikiem, zważając na fakt, że nie trenuje na co dzień biegów przełajowych.

W roku 2019 Patryk zmienił dyscyplinę sportu. Zaczął trenować walki MMA.

Te treningi oraz starty w zawodach obfitowały w liczne sukcesy mieszkańca Siedlęcina. Zaczynając od początku, 7 kwietnia 2019.r Patryk wygrał Puchar Polski MMA w kategorii OFS 70 kg . Zawody odbyły się w Sochaczewie k/Warszawy. Nasz zawodnik wygrał wszystkie cztery walki na punkty.

W październiku  zawodnik dostał powołanie do Kadry Polski MMA federacji WFMC na Mistrzostwa Świata MMA. W dniach 18-20 października w miejscowości Nordhorn/Niemcy Patryk wykorzystał swoją szansę i po trzech walkach został Vicemistrzem Świata MMA w kategorii 70 kg. W pierwszej walce wygrał z zawodnikiem z Holandii , w półfinale wygrał z reprezentantem Wielkiej Brytanii. Niestety, w finale po burzliwej decyzji sędziów, Patryk przegrywa z reprezentantem Niemiec, ale jak sam mówi - wygrał tę walkę, ale z sędziami się nie wygra.

14 grudnia Patryk zawalczył na lokalnej gali Contender Fight Night 3 w Karpaczu. Po trzech rundach widowiskowej walki, w których Patryk pokazał cały swój kunszt zapaśniczy, wygrywa swoją walkę z zawodnikiem klubu MMA Krosno Dawidem Biedroniem. Po gali walka naszego zawodnika została uznana walką wieczoru, czyli najlepszą na całej gali.

29 lutego 2020.r Patryk wystartował w Pucharze Polski MMA, w którym dotarł do finału po trzech mocnych walkach. W finale zmierzył się z kolegą z zaprzyjaźnionego klubu, więc razem podjęli decyzję o rzucie monetą i tu szczęście się odwróciło na korzyść przeciwnika -  Patryk zajął II miejsce.

Mieszkaniec Siedlęcina obecnie walczy pod dwoma klubami Berserkers Team Jelenia Góra i Marga Submission Fighting Gym Radom. W tym sezonie postawił sobie spore cele - takie jak Mistrzostwo Polski MMA, a także chciałby spróbować swoich sił ponownie w zapasach – sporcie, który trenował od dziecka i liczy tam na medal.

Patryk został powołany do Kadry Polski MMA federacji ISKA na Mistrzostwa Świata MMA tej federacji. Turniej ma się odbyć na Florydzie w USA w dniach 18-23 czerwca 2020r. Niestety, koszt całego turnieju to 8500 zł, więc Patryk założył zrzutkę: https://zrzutka.pl/wyjk8s -  kto byłby chętny, proszę o wpłaty. Nasz sportowiec posiada także Fanpage na facebooku, gdzie na bieżąco można śledzić jego karierę sportową https://www.facebook.com/kobialwrestler/ .

                                                                        

Andrzej Zaremba