In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872449

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Zabawy z Mamą i Tatą

Dnia 18 listopada 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla RODZICÓW  i UCZNIÓW  KLASY I  pod hasłem „Dziś bawią się znakomicie, Dzieci i Rodzice!”. Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej. Celem zajęć było integrowanie zespołu klasowego, integrowanie rodziców, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami, kształtowanie właściwych postaw społecznych,  kształtowanie umiejętności  „zdrowej”  rywalizacji, tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji.


Zajęcia składały się z dwóch części.  W pierwszej części przeprowadzone zostały zabawy muzyczno-ruchowe typu; „Karuzela”, „Sałatka owocowa”, „Dyrygent”, „Krzesła”, zabawy z chustą animacyjną.
W drugiej części zajęć uczestnicy zostali podzieleni  na zespoły i przystąpiono do współzawodnictwa w grupach. Przeprowadzono następujące konkurencje:
1.    Rzut woreczkami do celu.
2.    Łowienie rybek.
3.    Układanie puzzli w formacie A1.
4.    Zagadki muzyczne (odgadywanie tytułów dobranocek)
5.    Wyścigi:
•    sadzenie ziemniaków,
•    tor przeszkód,
•    przenoszenie piłeczki na łyżce.
6.    Co to za obrazek? (należało  nazwać postacie z bajek ukryte pod karteczkami).
7.    Ułożenie zdania z patyczków – WESOŁA ZABAWA.

Na zakończenie zaproponowano „wojnę papierową”. Uczestnicy zajęć przygotowali kulki z gazet i na sygnał ruszono do ataku. Było mnóstwo radości, śmiechu  i zadowolenia.
Podsumowując, zabawa była przednia.

Z obserwacji dzieci i rodziców w czasie zajęć widać, że wspólne zabawy, rozwiązywanie zadań, współzawodnictwo sportowe zbliża rodziców i dzieci, pogłębia więzi rodzinne, zaspokaja potrzeby akceptacji i bezpieczeństwa. Tego rodzaju zajęcia są, moim zdaniem,  okazją, w której wspólnie obok siebie w pracy i w zabawie spotykają się trzy ważne ogniwa w procesie wychowania, a więc dzieci, rodzice i nauczyciele jako przedstawiciele szkoły.

Duża frekwencja rodziców na spotkaniu jest dowodem na to, że takie zajęcia mają sens.

Krystyna Sos