In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851337

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Sołtys z Dziwiszowa w Brukseli

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu w 2019 roku zaprosiło przedstawicieli jednostki pomocniczej gminy – Sołtysów wsi dolnośląskich i opolskich do udziału w wyjeździe studyjnym do Brukseli.


Gmina Jeżów Sudecki zgłosiła propozycję kandydatów do wyjazdu. Po weryfikacji los uśmiechnął się do p. Ilony Sadowskiej – Sołtysa sołectwa Dziwiszów.
Tematyka wyjazdu Sołtysów do Brukseli obejmowała zagadnienia dotyczące: roli i funkcjonowania Komisji Europejskiej, aktualnych wyzwań Unii Europejskiej, przyszłości wspólnej polityki rolnej, unijnych programów rozwoju obszarów wiejskich, polityki regionalnej Komisji Europejskiej, ochrony środowiska  i przeciwdziałania zmianom klimatu na obszarach wiejskich.
Wyjazd studyjny 25 osób do Brukseli odbył się  w dniach od 27 do 29.11.2019 r. W trakcie spotkania miały miejsce trzy konferencje z  zakresu rozwoju wsi. Przedstawiciele Komisji Europejskiej przedstawili zaproszonym gościom z Dolnego Śląska i  Opolszczyzny plan strategiczny dla rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich na lata 2019-2027. Unia Europejska  zwiększy maksymalne kwoty pomocy na rzecz zakładania gospodarstw przez młodych rolników i zakładania przedsiębiorstw na obszarach wiejskich. Bardzo miłym zaskoczeniem dla gości było spotkanie z nowym Komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim, który mówił o wspólnej polityce rolnej po 2020 roku oraz o innowacjach w rolnictwie. Sołtysi zwiedzili również zabytki Brukseli oraz spróbowali kulinarne  przysmaki. Wszyscy mają wspaniałe  wspomnienia oraz większą wiedzę na temat  pracy Komisji Europejskiej,  którą podzielą się z mieszkańcami.

Ilona Sadowska