In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1920530

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Pierwsze ślubowanie

W piątek 25 października 2019 roku pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły. Uroczystość pasowania odbyła się w pięknie wyremontowanej sali  Domu Ludowego w obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków, nauczycieli, przedszkolaków oraz oczywiście zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Wójta Gminy Pan Radosław Burchacki, Sekretarz Gminy Pani Ewa Nidzgorska, Sołtys Wsi Siedlęcin Pan Marian Tyka, Pani Krystyna Mujta była Dyrektor Szkoły, Prezes Kółka Rolniczego w Siedlęcinie Pan Piotr Dyła, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Alicja Kilakiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Hamkało oraz Przyjaciele Szkoły Pani Grażyna Kuźmicz oraz Pani Barbara Filipiak.

Szczególnego i podniosłego charakteru uroczystości dodała pięknie przygotowana dekoracja.
Akademia rozpoczęła się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi uczniowie pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani, w biretach na głowach wystąpili z bogatym programem. Były wiersze i piosenki o nich samych, o tym czego uczą się w szkole, o Polsce i o bezpieczeństwie na drodze. Pierwszaki wykazały się wiedzą niezbędną każdemu uczniowi. Wszyscy byli zachwyceni występem małych wykonawców, co potwierdziły gromkie brawa zgromadzonych rodziców, dziadków i przybyłych gości. Uczniowie klas starszych zapewnili swoich młodszych kolegów, że nauka w szkole jest samą przyjemnością, i że zawsze mogą liczyć na ich pomoc. Po programie artystycznym odbyła się część oficjalna. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali, że będą pilnie się uczyć, wzorowo zachowywać i godnie reprezentować szkołę. Po ślubowaniu Dyrektor Szkoły Pani Anna Chadży dokonała aktu pasowania na ucznia. W dalszej części  przewodnicząca klasy II przekazała pierwszakom symboliczny KLUCZ DO WIEDZY, którym otwierać będą tajniki nauki oraz otaczającego nas świata.
Po uroczystym pasowaniu pierwszoklasiści przyjęli życzenia. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, liczne upominki od gości, rodziców, Rady Rodziców oraz wychowawcy. Na zakończenie uczniowie klasy I wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. SERDECZNE PODZIĘKOWNIA DLA RODZICÓW.

Teraz przed pierwszakami wiele lat nauki oraz zdobywanie szkolnych doświadczeń.
Krystyna Sos