In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851280

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Pierwszaki w Siedlęcinie wkraczają do akcji

„Wrzesień, wrzesień
w naszej szkole,
klasy pełne słońca,
pełne dzieci,
bo wakacje już
dobiegły końca.

W bibliotece
książki szepczą,
trzeba się obudzić
zaraz tu przybiegną dzieci
nie mogą się nudzić…”

 

W ramach  realizowanego w roku szkolnym 2019/2020 Projektu Edukacyjnego „Tajemnice książki, czyli podróże po literaturze” zgodnie ze słowami piosenki w piątek  20 września  uczniowie klasy I wybrali się z wizytą do Biblioteki Publicznej  w Siedlęcinie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą,  ze sposobem wypożyczania książek, jak również  odpowiednim zachowaniem w bibliotece (miejscu publicznym). Korzystając z okazji włączyliśmy się w KAMPANIĘ SPOŁECZNĄ „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Dzieci otrzymały KSIĄŻKĘ NA START na własność oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz pamiątkową ODZNAKĄ.  Podsumowując możemy stwierdzić, że udało nam się nawiązać współpracę z Biblioteką Publiczna w Siedlęcinie.

Kolejnym punktem  Projektu  jest  systematyczne głośne czytanie dzieciom  książek  przez nauczyciela podczas przerw śniadaniowych w ramach akcji „Czytanie na śniadanie”. Pomysł ten bardzo spodobał się uczniom, bowiem pierwszaki systematycznie przynoszą własne książeczki do czytania.  Klasowy „Kącik książki” jest bogato wyposażony w bajki, opowiadania, legendy. W czasie śniadania panuje idealna cisza i można powiedzieć, że „upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu”. Cisza i spokój podczas spożywania posiłku, a jednocześnie  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci.

Wraz z nadejściem jesieni „wyrosło” na korytarzu  „Jesienne drzewko czytelnicze”.  Uczniowie zawiesili  na nim przygotowane przez siebie piękne kolorowe liście z tytułami  ulubionych   bajek, baśni, legend.  Na niektórych liściach pojawiły się również tytuły ulubionych bajek Rodziców i Dziadków  z okresu dzieciństwa.

W ramach  realizacji Projektu  przygotowana została również gazetka ścienna dla Rodziców pod hasłem „Wpływ czytania na rozwój dzieci”. Wszyscy zgodnie przyłączamy się do hasła Fundacji „ABCXXI - Cała

Polska czyta Dzieciom”   -
„CZYTAJMY DZIECIOM OD URODZENIA!
20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!
TAK, BY POKOCHAŁY CZYTANIE!”

Krystyna Sos