In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872422

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Święto Latawca

W sobotę, 28 września br. na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim po raz szósty odbyło się Święto Latawca , organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie w Jeżowie Sudecki. Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim (prowadzony przez panie Agnieszkę Sowińską i Agatę Nidrych),  Aeroklubem Jeleniogórskim i „Moją Fundacją” z Jeleniej Góry. W piękny, słoneczny dzień niebo nad Górą Szybowcową było pokryło się  pięknymi i barwnymi latawcami, a było ich ok 100. Latawce wykonały dzieci podczas warsztatów w modelarni, i w trakcie zajęć w  placówkach opiekuńczo - wychowawczych. W zawodach brali udział uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Jeżowa Sudeckiego, wychowankowie domów dziecka z Jeleniej Góry, Cieplic i Jagniątkowa raz zawodnicy z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju, Piławy Górnej i modelarni z Jeżowa Sudeckiego. Łącznie 69 zawodników startowało z latawcami płaskimi i skrzynkowymi w trzech kategoriach: do lat 11, od 12 do 16 lat i w kategorii OPEN.

W poszczególnych kategoriach wiekowych czołowe miejsca zajęli:
1.    do lat 11 - latawce płaskie:
●    Aleksaner Markiewicz, miejsce I
●    Jagoda Jachimczak, miejsce II
●    Alicja Kluczyńska, miejsce III
2.    do lat 11 - latawce skrzynkowe:
●    Aleksander Markiewicz, miejsce I
●    Paweł Taraszkiewicz, miejsce II
3.    od 12 do 16 lat - latawce płaskie:
●    Kamil Nowosad, miejsce I
●    Wiktoria Dziedzińska, miejsce II
●    Klaudia Nowosad, miejsce III
4.    od 12 do 16 lat - latawce skrzynkowe:
●    Igor Chmielowski, miejsce I
●    Klaudia Nowosad, miejsce II
●    Kamil Nowosad, miejsce III
5.    Kategoria OPEN:
●    Kacper Sadowski, miejsce I
●    Olymphia Krawczyk oraz Marcin Gurtatowski, miejsce II

W trakcie trwania zawodów została wręczona nagroda “Błękitne Skrzydła” dla pana Stanisława Jagielskiego, instruktora modelarstwa lotniczego z Bielawy, który  nie mógł  osobiście odebrać tej nagrody przyznanej z okazji  Święta Lotnictwa w Warszawie. Nagrodę wręczyli: p. Artur Smolarek - członek Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego i p. Radosław Burchacki-  Zastępca Wójta Gminy Jeżów Sudecki. Zawody uświetniły: loteria fantowa, którą przygotowała „Moja Fundacja” z Jeleniej Góry i wystawa – „Stulecie Lotnictwa Polskiego” przygotowana przez Euroregionalne Centrum Modelarskie. Na zakończenie zawodów wręczono dyplomy i medale za czołowe miejsca oraz dyplomy za uczestnictwo. Po nagrodach nadszedł czas na spotkanie przy ognisku i smażenie kiełbasek.

Organizatorzy bardzo dziękują państwu Miroś z piekarni w Jeżowie Sudeckim, panu Markowi Wolańskiemu z drukarni w Jeżowie Sudeckim oraz  firmie Decathlon za wsparcie organizacji tego święta, a wszystkim uczestnikom za przybycie. Dziękujemy również wszystkim pomagającym przy organizacji Święta Latawca, a ludziom dobrej woli za pomoc przy organizacji naszego święta.

Władysław Jagiełło, Agnieszka Sowińska, Agata Nidrych.