In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1851319

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Rok szkolny Euroregionalnego Centrum Modelarskiego i samorządu uczniowskiego przy zespole szkolno - przedszkolnym w Jeżowie Sudeckim, rok współpracy i imprez modelarskich, które wspólnie organizowaliśmy.

Kalendarz imprez modelarskich był bardzo napięty dla naszej modelarni. Oprócz codziennych zajęć w pracowni modelarskiej organizowaliśmy wiele imprez modelarskich. Dnia 18 maja br. zorganizowaliśmy I Zlot Gigantów (modeli latających), który odbył się na lotnisku w Jeleniej Górze. Na zlot przyjechało ponad 40 załóg z Polski i Czech, zaprezentowano ponad 70 modeli samolotów i szybowców. Dnia 25 maja br. na Górze Szybowcowej odbyły się zawody modelarskie “Młodzi modelarze lotnicy na start” w zawodach brało udział 43 zawodników z Bielawy, Mieroszowa, Szczawna Zdroju i Jeżowa Sudeckiego. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach modeli wolnolatających F1/2, F1, F1N. Na zawodników czekały wspaniałe nagrody, dyplomy i medale. Trzy medale zdobyli zawodnicy z naszej modelarni. Dnia 1 czerwca br. braliśmy udział w pikniku lotniczym w Mieroszowie, nasi modelarze startowali w trzech konkurencjach modeli wolno latających zdobywając 4 medale.

Dnia 5 czerwca br. odbyła się wycieczka do Poznania zwiedziliśmy lotnisko 31-ej  bazy lotnictwa taktycznego myśliwców F 16 oraz wiele innych samolotów wysłużonych w wojsku polskim. Odwiedziliśmy również lotnisko aeroklubu poznańskiego i modelarnie przy aeroklubie.
W dniach 14-15 czerwca br. na Górze Szybowcowej odbył się VII Karkonoski Piknik Modelarski, jak co roku piknik cieszył się dużym zainteresowaniem modelarzy jak i zwiedzających. Przez dwa dni można było podziwiać wspaniałe modele z  Polski i Niemiec oraz popisy pilotażu modelami. Przeprowadzono wiele konkurencji dla modelarzy i dla dzieci. Po raz pierwszy  Starosta Jeleniogórski pan Krzysztof Wiśniewski  ufundował  puchar karkonoszy  dla najlepszego modelarza lub załogi. Na zorganizowanej wystawie było można również obejrzeć ekspozycję broni palnej rekonstruktorów militarnych z Lubania, do dyspozycji uczestników była strzelnica przygotowana przez Jarosława Szparkowskiego,            Można było podziwiać samoloty Wilga dzięki panu Marcinowi Zatońskiemu. Przez dwa dni nasz piknik odwiedziło 250 osób.
Dnia 29 czerwca br.  nasi modelarze brali udział w pikniku modelarskim we Frydlandzie (Czechy). Miniony rok szkolny to rok współpracy naszej modelarni z samorządem uczniowskim zespołu szkolno - przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim. Wspólnie przeprowadziliśmy pięć imprez modelarskich, kurs dla nauczycieli oraz kilkanaście warsztatów modelarskich po szkołach i przedszkolach.
Za współpracę bardzo dziękuję nauczycielkom pani Agnieszce Sowińskiej i pani Agacie Nidrych. Dziękuję pani Iwonie Majtczak za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do Poznania, paniom Monice Jagiełło, Marioli Gurtatowskiej oraz Marii Chojnackiej za pomoc podczas imprez modelarskich. Dziękuję instruktorom kolegom modelarzom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprez modelarskich. Kolejna impreza to święto latawca dnia 29 września br  na Górze Szybowcowej, serdecznie zapraszamy, a dnia 5 września zapraszamy na zapisy do modelarni na rok szkolny 2019/2020.

Władysław Jagiełło