In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872402

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Smyki latały w Jeżowie Sudeckim

16 lutego już po raz piąty odbyły się międzynarodowe zawody modeli w hali “Smyki na start”. Zawody zorganizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Gminę Jeżów Sudecki, Samorząd Uczniowski zespołu szkolno - przedszkolnego  w Jeżowie Sudeckim i Aeroklub Jeleniogórski. W zawodach brało udział 150 zawodników. Nasze zawody zaszczycili swoją obecnością wspaniali goście: Starosta powiatu jeleniogórskiego Krzysztof Wiśniewski, członek Zarządu - Artur Smolarek, Wójt Gminy Jeżów Sudecki - Edward Dudek, władze Aeroklubu Jeleniogórskiego - Dyrektor Jacek Musiał, Prezes -Andrzej Piotrowski oraz Prezes honorowy Bogusław Regulski, Dyrektor zespołu szkolno - przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim Pani Anna Kędzierska, Klub Seniorów Lotnictwa z Jeleniej Góry, przedstawiciele DRÄXLMAIER - Grzegorz Glegoła, który ufundował loty szybowcem.

 

Oprócz konkurencji konkursowych swój układ taneczno - akrobatyczny zaprezentowały uczennice ze szkoły podstawowej w Jeżowie Sudeckim:  Liwia Politaj, Marta Trojan i Klaudia Włodarczyk. Elżbieta Teśka recytowała wiersz, a Szkółka aikido prowadzona przez senseja Jerzego Sopiele zaprezentowała pokazy sztuk walki. Była również wystawa broni palnej koła strzeleckiego z Lwówka Śląskiego, stoisko modelarskie Pana Jarosława Suchockiego oraz prawdziwy szybowiec PW-5 Smyk.

V zawody były zarazem ostatnimi. Przez pięć lat w naszych zawodach “Smyki na start” wzięło udział prawie 700 zawodników z polski i zagranicy. Od przyszłego roku zawody będą dotyczyły innego modelu i zmienią nazwę, a pomysł ten zaprezentowaliśmy na zawodach. Tak duża impreza to ogromne przedsięwzięcie, nie tylko pod względem finansowym ale i logistycznym, na szczęście dzięki wspaniałym kolegom modelarzom, przyjaciołom modelarni i rodzinie, udało nam się zorganizować niezapomniane zawody. W związku z tym pragnę gorąco podziękować modelarzom, nauczycielkom: Agnieszce Sowińskiej, Iwonie Majtczak, Agacie Nidrych i Karolinie Łukomskiej oraz paniom z bufetu: Monice Jagiełło, Marioli Gurtatowskiej, Marii Chojnackiej, Magdalenie Dukowicz oraz uczennicom szkoły podstawowej w Jeżowie Sudeckim, które pomagały w bufecie. Dziękuję również sponsorom: firmie  DRÄXLMAIER za nagrody rzeczowe oraz Panu Grzegorzowi Glegoli ze Świebodzic za ufundowanie przelotu szybowcem i Państwu Miroś z piekarni w Jeżowie Sudeckim.

Miejsca podczas zawodów zajęli:

kategoria do lat 7
1.    Bartosz Chojak z Trzebnicy
2.    Jan Dulz z Jeżowa Sudeckiego
3.    Antoni Serafin z Wrocławia
kategoria 8 - 10 lat
1.    Bartosz Gardziewski z Dziwiszowa
2.    Damian Szparkowski z Jeżowa Sudeckiego
3.    Michał Augustyniak z Jeżowa Sudeckiego
kategoria 11 - 13 lat
1.    Maks Biegus z Jeżowa Sudeckiego
2.    Mateusz Urbaniak ze Staniszowa
3.    Szymon Gajewski z Jeżowa Sudeckiego
kategoria 14 -16 lat
1.    Igor Chmielowski z Jeleniej Góry
2.    Dominik Gurtatowski z Jeżowa Sudeckiego
3.    Nikodem Damieński z Jeleniej Góry
kategoria OPEN
1.    Marcin Gurtatowski z Jeżowa Sudeckiego
2.    Piotr Kowalczyk z Jeleniej Góry
3.    Krzysztof Madej z Mysłakowic.
Zapraszamy na następne imprezy organizowane przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, pierwsza impreza to I Zlot Gigantów (pokazy modeli dużego formatu), która odbędzie się            18 maja 2019 roku na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego w Jeleniej Górze.

Władysław Jagiełło