In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1872414

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Święto plonów

W sobotę 15 września 2018r. sołectwo Czernica gościło uczestników tegorocznego „Święta plonów”. Organizatorami byli Sołtysi i Rady Sołeckie czterech sołectw Janówka, Chrośnicy, Płoszczyny i Czernicy oraz Wójt Gminy - Edward Dudek.
Do wzięcia udziału zachęcały już wcześniej wykonane i  ustawione na boisku sympatyczne słomiane postacie  rolników, wykonane przez p. W. i K. Łuszczyńskich,p. W. Jóźków, p. K. Łobocką i p. E. i M. Matubowskich.

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele św. Michała Archanioła w Czernicy mszą św. dziękczynną o błogosławieństwo plonów i  w intencji rolników i, odprawiona przez ks. Proboszcza Marka Mikicionka. W trakcie mszy poświęcono plony i wieniec dożynkowy, który został wykonany przez państwa M. i F. Niedzielskich, p. Rumijewską, M. Lachowicz, p. H. Prymakowską i A. Szytorla. Plony tegorocznego lata zgromadzone zostały na wozie z „uroczymi rolnikami” – całość wykonana przez p. J. Jamrożek Sołtysa wsi Janówka. Po mszy dziękczynnej p.  Ewa Smolnicka i starosta dożynek p. Wacław Lesik poczęstowali wszystkich bochnem chleba dożynkowego. Pod Kościołem czekała niespodzianka, pięknie przystrojona bryczka z koniem i woźnicą – właścicielem p. K. Machockim.  Mile zaskoczoni Sołtysi i Starosta dożynek zostali przewiezieni na miejsce docelowe święta plonów. Druhowie OSP w galowych mundurach jak i młodzieżówka niosąca wieniec nadały bardziej uroczysty charakter całemu przedsięwzięciu. Kolorowy korowód prowadzony przez OSP Czernica bezpiecznie dotarł na boisko sportowe w Czernicy.
Przywitania dokonali p.Ewa Smolnicka- Sołtys wsi Czernica oraz p. Edward Dudek - Wójt Gminy oraz  Przewodniczący Rady Gminy – p. Wacław Lesik. Wszystkim  życzyli dobrej zabawy.
Na uczestników spotkania czekały zastawione stoły oraz liczne atrakcje: dmuchaniec-zjeżdżalnia, stoiska z: popcornem, watą cukrową, zabawkami,  kosmetykami oraz bar-grill p. I. Raczyńskiego.
Czas umilały zespoły „Karkonosze” i „Dziwiszowianki”. Przedstawiciele Związku Gmin Karkonoskich prowadzili warsztaty dla chętnych dzieci.
Pokaz umiejętności młodzieżówki z OSP Czernica był nie lada atrakcją. Szybko i sprawnie  rozwinięte i połączone węże , dały strumień wody wystrzelony do nieba ku uciesze najmłodszych. Załamanie światła słonecznego w wyniku przejścia przez krople wody wywołało przepiękne tęcze, co uwiecznił na zdjęciach p. J. Malczewski.
„Stajnia Kasztelan” wraz z właścicielką p. M. Kasztelan zaprezentowała swoje piękne konie. Każdy miał możliwość skorzystania z bezpłatnej indywidualnej jazdy konno.
Członkowie Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim gościli  z pokazem modeli latających.
Organizatorzy zapewnili dla wszystkich darmową grochówkę i bigos. Cztery kotły opróżnione zostały do ostatniej chochli. Nic dodać, nic ująć.
    Prowadzący konkurencje sportowe panowie Z. Sos i A. Zaremba, nie mogli wyjść z podziwu, że tak wielu było chętnych do wzięcia udziału we wszystkich  konkurencjach.
    Pan Damian ze swoim teamem w gorących rytmach muzyki poprowadził ćwiczenia „ZUMBY”. Rozgrzani, rozkręceni i roztańczeni uczestnicy Święta plonów bawili się „pod chmurką” do późnych godzin nocnych przy muzyce odtwarzanej przez DJ „SOVA”.
Po raz kolejny udowodniliśmy (Sołectwa Janówek, Chrośnica , Płoszczyna i Czernica), że rozdzielone między siebie zadania wykonujemy w stu procentach i  potrafimy się zintegrować. Wszystkim zaangażowanym w przygotowania, uczestnikom oraz przybyłym gościom serdecznie DZIĘKUJEMY.

Ewa Smolnicka