In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1877404

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim

1 września 2018 roku został uroczyście otwarty nowy kompleks budynków mieszczących Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim.
 Główne obchody uroczystości odbyły się w auli szkolnej, uczestniczyli w niej  zaproszeni znamienici goście: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal i starszy wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Jolanta Studniarek, posłanka Zofia Czernow,  senator Krzysztof Mróz, asystentka wiceministra Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, przedstawiciele samorządu lokalnego, gmin partnerskich z Czech i Niemiec, dyrektorzy szkół gminnych, nauczyciele – byli pracownicy szkoły. Mimo kapryśnej, deszczowej pogody nową szkołę odwiedziło wielu mieszkańców gminy. Wszyscy pragnęli obejrzeć nowoczesny obiekt przystosowany także dla uczniów niepełnosprawnych, w którym na dwóch piętrach znajduje się dwanaście sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, biblioteka z mediateką, sala konsumpcyjna oraz sale do prowadzenia zajęć specjalistycznych. Kolorami zachwyca część przedszkolna, w której znajdują się cztery sale dla 3-, 4-, 5- i 6-latków. Wszystkie sale , zarówno przedszkolne, jak i szkolne, są skomputeryzowane oraz wyposażone w tablice multimedialne. Szkoła otrzymała także pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz do prowadzenia zajęć z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Rodzice z zachwytem oglądali miejsce, w którym codziennie będą przebywać ich pociechy.
Dotychczasowe budynki szkolne nie zawsze spełniały swoją rolę.


Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim zaczęła funkcjonować 8 września 1945 roku. W 2016 roku uroczyście obchodzono 70-lecie istnienia instytucji.  Przez szereg lat placówka zmieniała swój wizerunek. Na początku mieściła się w jednym budynku, później uczniowie uczyli się także w salach w budynkach udostępnianych przez osoby prywatne. Przez ostatnie lata (podczas istnienia Zespołu Szkół) szkoła mieściła się w trzech budynkach: w parterowym drewnianym przy ulicy Krętej gdzie uczyły się klasy I-III oraz funkcjonował oddział przedszkolny), w budynku przy ulicy Długiej (dawny Dom Ludowy) – znajdowały się klasy IV-VII oraz biblioteka  i świetlica dla uczniów gimnazjum, a w budynku głównym uczyli się gimnazjaliści, tu także znajdowała się sala komputerowa oraz gabinet dyrektora i sekretariat.  Niespełna dwa lata temu miejsce na drugim piętrze budynku zajęła księgowość szkoły. Po otwarciu Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich uczniowie edukowani byli także w klasach utworzonych w tymże budynku.
Dziś warunki nauki i pracy znacząco się poprawiły. Można powiedzieć, że Zespół Szkolno – Przedszkolny to obiekt na miarę XXI wieku. Nowy budynek szkolno-przedszkolny, tuż obok hala sportowa ( oddana do użytku kilka lat temu ) tworzą bazę, która na pewno spełnia oczekiwania zarówno uczniów, nauczycieli, rodziców, jak i wszystkich mieszkańców gminy Jeżów Sudecki.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jeżowie Sudeckim

pobierz