In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1552087

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłonięcie Słupa Pokoju na Górze Szybowcowej

Dnia 20 maja 2018 roku o godzinie 12-tej rozpoczęła  się uroczystość odsłonięcia Słupa Pokoju, który stanął na Górze Szybowcowej z przesłaniem „Niech będzie pokój na ziemi” napis został wykonany w czterech językach: polskim, niemieckim, czeskim i japońskim. Uroczystość otworzył i prowadził  Dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego – Jacek Musiał, który przywitał przybyłych  gości zaproszonych – Starostę Powiatu Jeleniogórskiego  – Annę Konieczyńska, zastępców prezydenta Jeleniej Góry – Jerzego Łużniaka i Piotra Paczóskiego, Przesa Aeroklubu Polskiego - Jerzego Makula, Zastępcę Wójta Gminy Jeżów Sudecki – Artura Smolarka oraz wszystkich sympatyków idei propagowania pokoju na świecie.


Idea stawiania Slupów Pokoju powstała w 1976 roku. Od tego czasu postawiono 60 tys. słupów w 100 krajach. Słupy - znaki pokoju stawiane są z inicjatywy Towarzystwa Modlitwy o Pokój Światowy. Idea postawienia słupa wypłynęła z Fundacji Heiwa i Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.  
Po odsłonięciu  słupa nad Górą Szybowcową przeleciał samolot Wilga z napisem” Niech będzie pokój na ziemi”.
Kolejnym wydarzeniem było odsłonięcie tabliczek pamiątkowych  w galerii sław lotniczych, które zostały powieszone  na ścianie hangaru.
Po tych uroczystościach wszyscy mogli podziwiać pokaz Aikido i uczestniczyć w warsztatach japońskiej kaligrafii.
W tym samym czasie na Górze Szybowcowej odbywał się kolejny zlot starych szybowców Grunau – Baby. Można było podziwiać stare szybowce , które przywieziono z Niemiec, Czech i Austrii. Uczestnicy mogli podziwiać zabytkowe szybowce, które wzbijały się w powietrze         i szybowały nad Górą Szybowcową i Jelenią Górą. Uzupełnieniem akcentu lotniczego, był pokaz modeli latających z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim.
Dziękujemy serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tych wydarzeniach. Na kolejny zlot starych szybowców Grunau – Baby zapraszamy w 2020 roku.

Redakcja