In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1594396

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dni Jeżowa Sudeckiego

Dni Jeżowa Sudeckiego

24 maja 2018 rozpoczęły się obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Rozpoczęliśmy od koncertu naszego szkolnego chóru pt: „Hity ze starej i nowej płyty”.  Przygotowany repertuar obejmował znane przeboje kilku ostatnich dekad. Mogliśmy usłyszeć m.in.: „Dłoń”, „Ciągle pada”, Po co”, „Tańczące Urydyki”.  Ostatnia piosenka była okraszona tańcem nowoczesnym w wykonaniu ucznia klasy VII naszej szkoły, Jakuba Karmelity. Trzeba dodać, że Kuba pełni również funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy. Następnie byliśmy świadkami bardzo uroczystej chwili, jaką było wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie trzem parom naszej gminy, Państwu   Pieńkowskim, Smagackim oraz Łoś. 

Pan Wójt Edward Dudek, a także zastępca wójta pan Artur Smolarek oraz przedstawiciele Rady Gminy: przewodniczący – Wacław Lesik i jego zastępca pani Teresa Karmelita, wręczyli wyróżnionym małżonkom medale przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, okolicznościowe dyplomy oraz bukiety kwiatów.  Następnie złożono życzenia, a także  wręczono bukiet kwiatów i okolicznościowy dyplom Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Szarzyńskiemu z okazji 30-lecia kapłaństwa. Dzień zakończył się występem zespołu „Dziwiszowianki”, który towarzyszył degustacji tortu ufundowanego dla Młodych Par przez Piekarnię – Cukiernię Liebersbach z Jeleniej Góry.
Zgodnie z tradycją następnym akcentem tego święta był Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy, który odbył się 25 maja 2018 r. w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich.  Wzięły w nim udział czteroosobowe reprezentacje naszych gminnych szkół podstawowych. Pierwszy etap, dyktando pod tytułem „Uczeń marzyciel”, obowiązywał wszystkich uczestników. Oczywiście zgodnie z tradycją naszego konkursu również „weryfikacji ortograficznej” poddał się Pan Wójt Edward Dudek oraz po raz pierwszy p. Józefa Lach . Najlepsi w dyktandzie (6 osób – po dwie z każdej szkoły) zmierzyli się w II etapie, w którym każdy musiał wykazać się znajomością reguł ortograficznych. Ten etap wyłonił ścisłych finalistów (tym razem byli to sami chłopcy ), którzy z pomocą jury, losowali wyrazy do literowania. W końcu udało nam się wyłonić Gminnego Arcymistrza Ortografii, którym został Olaf Mela ze Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim. Otrzymał on z rąk pana Wójta Pióro z dedykacją, dyplom i  nagrody rzeczowe. Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii przypadł Jakubowi Smolarkowi ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Oskarowi Kozłowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Czernicy. Nagrody ufundowali: p. Wójt Edward Dudek, Rada Sołecka, a także firma M.A. NIEMTZ BHP i PPOŻ z Jeleniej Góry.  O poczęstunek dla naszych uczestników jak zawsze zadbała Piekarnia pp. Miroś z Jeżowa Sudeckiego oraz Pani Sołtys Teresa Mitka. Wszystko uwiecznił niezawodny pan Robert Król. Równocześnie na szkolnym „Orliku” odbyły się zmagania sportowe o puchar Wójta Gminy.  Uczniowie i uczennice  jeżowskiej szkoły, nie wykazali się gościnnością, pokonali drużyny z innych szkół i można było usłyszeć: „Puchar jest nasz!!”.
A w sobotę 26 maja, tradycyjnie przy Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbył się festyn rodzinny kończący obchody Dni Jeżowa Sudeckiego. Od godziny 14.00 można było zjeść fenomenalną grochówkę, bigos, pierogi i kiełbasę z grilla. Wszystko przygotowane przez panie z Rady Sołeckiej i mieszkanki naszej wsi. Na początku naszym mieszkańcom i gościom zaprezentowała się grupa Karkonoskiego Stowarzyszenia AIKIDO. O godzinie 15.00 rozpoczął się koncert zespołu „Rybniczanki”. Znane ludowe przeboje śpiewali wszyscy wraz z zespołem. Był również konkurs ciast. Komisja konkursowa w składzie: p. Poseł - Zofia Czernow, sekretarz ZGK -Izabela Uroda, Zastępca Wójta -p. Artur Smolik i Wójt Gminy - Edward Dudek przyznała nagrody następującym „Mistrzom ciastkarskim: I – Szymon Schab, II – Małgorzata Cichońska – Gęgotek, III – Joanna Danio, IV wyróżnienie – Danuta Borowik. Był także pokaz modeli latających przygotowany przez nasze Euroregionalne Centrum Modelarskie, gry i zabawy przygotowane przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Związek Gmin Karkonoskich i Ochotniczą Straż Pożarną Jeżów Sudecki. Każdy znalazł coś dla siebie, dorośli mogli się sprawdzić w konkurencjach sportowych prowadzonych przez panie: Joannę Słabicką i Agnieszkę Sowińską. Na koniec wszyscy mogli się bawić przy muzyce „na żywo”, którą prezentował p. Artur Smolka, a także przy największych hitach polskich i zagranicznych list przebojów prezentowanych przez prowadzącą imprezę p. Iwonę Majtczak z pomocnikiem Przemkiem Bojarem – znanym bardziej jako „Kiler” (któremu bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie.
Dni Jeżowa tradycyjnie zakończyła Msza święta w kościele p.w. św. Stanisława w intencji Mieszkańców Jeżowa Sudeckiego.
Dziękujemy p. Sołtys – Teresie Mitce, Radzie Sołeckiej oraz osobom wspomagali organizacyjnie i finansowo „Dni Jeżowa”, a w szczególności Dolnośląskiej Izbie Rolniczej we Wrocławiu i Radzie Powiatowej w Jeleniej Górze za wsparcie finansowe święta.

Iwona Majtczak