In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1573410

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Obchody Dnia Ziemi Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do całej   społeczności szkolnej. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych, uwrażliwianie na konieczność ochrony środowiska naturalnego, zachęcanie uczniów do "ekologicznych zachowań" w najbliższym otoczeniu.


Już od pierwszych dni kwietnia uczniowie i nauczyciele podejmowali różnego rodzaju działania proekologiczne. Uczniowie mi.in. brali udział w lekcjach tematycznie związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji gazów. W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowano konkursy dla uczniów klas I - VII. Odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Przyroda w poezji” oraz Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Las, morze czy rzeka przyroda na Ciebie czeka”.
W dniu 25 kwietnia 2018 roku całość działań, które zostały podjęte z entuzjazmem, podsumowano i efekty zaprezentowano na akademii z okazji Dnia Ziemi.  Rozdane zostały m.in. nagrody oraz pamiątkowe dyplomy laureatom Szkolnych Konkursów.  Uczniowie klasy II i III  zaprezentowali  przedstawienie ekologiczne pt.  „Jak rozweselić Ziemię?” w czasie którego zachęcali wszystkich do dbania o własne środowisko, nie tylko ograniczając produkcję śmieci, ale także dbając o przyrodę i zwierzęta, bo dzięki nim  świat jest piękny i ciekawy, i żyje się nam dobrze na naszej planecie. Jeżeli nie zadbamy o naszą matkę Ziemię, szybko stanie się szara i smutna, dlatego od najmłodszych lat warto zaangażować się w pomoc naturze (np. poprzez zbiórkę makulatury, czy plastikowych nakrętek, sadząc drzewa i kwiaty, czy wspólnie dokarmiając ptaki). Na własnoręcznie wykonanych papierowych balonach, które stanowiły element dekoracji, uczniowie przedstawili hasła zachęcające do segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody, dbania o środowisko. W śpiewanych piosenkach uczniowie zachęcali, aby wszystkie dzieci zostały przyjaciółmi Ziemi i chroniły ją.
Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców zaprosiła wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek za co serdecznie dziękujemy. Na akademii gościliśmy Sekretarza Gminy Panią Ewę Nidzgorską, prezesa ZNP Panią Sylwię Gac-Sufleta, przedstawicieli Związku Kombatantów RP Oddział Jelenia Góra Panią Krystynę Żygadło, Panią Janinę Grzywna, Pana Edmunda Błaszczyka, Leśniczego Nadleśnictwa Lwówek Śląski Pana Pawła Sondaja, Panią Krystynę Mujta, Panią Grażynę Kuźmicz, Sołtysa wsi Siedlęcin Pana Mariana Tykę oraz przedstawicieli Rady Rodziców na czele z Przewodnicząca Panią  Agnieszką Hamkało.
Krystyna Sos