In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1442556

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nowy samochód dla OSP Jeżów Sudecki

Dnia 9 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość przekazania nowego  średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim.
Samochód z wyposażeniem kosztował 757.594,00 zł. Zakup został sfinansowany w ramach środków otrzymanych z:

-dotacji z Gminy Jeżów Sudecki -  407.947,00 zł,
- dotacji z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 220.647,00 zł,
-dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu –  80.000,00 zł
-dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu –  39.000,00 zł
- dotacji z Nadleśnictwa Lwówek Śląski – 10.000,00 zł, która została przeznaczona na zakup wyposażenie w/w samochodu
Nowy samochód został skarosowany i wyposażony w specjalistyczny sprzęt przez firmę P.U.H. MOTO-TRUCK z Kielc. Znajduje się na nim  sprzęt ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego, piły spalinowe, szybkie natarcie i maszt oświetleniowy Samochód posiada zbiornika wodę o pojemności 4500 litrów i 450 l środka pianotwórczego
Nowy sprzęt to wielki krok w kierunku unowocześnienia jednostki.  
W uroczystości przekazania samochodu brali udział przedstawiciele instytucji, które przekazały dotację na zakup samochodu, przedstawiciele Gmin Partnerskich z którymi straż współpracuje tj. Gmina Vierkirchen i Paseky nad Jizerou. Samochód został poświecony przez Kapelana OSP ks. Grzegorza Niwczyka i proboszcza parafii Jeżów Sudecki – ks. Andrzeja Szarzyńskiego. Ważnym akcentem była obecność pani Poseł RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – pani Marzeny Machałek, która pogratulowała zakupu i życzyła, aby ten samochód niósł zawsze pomoc potrzebującym.
  Matką chrzestną nowego samochodu została p. Sabina Łozińska – Uroda, która nadała mu imię „Lolek” na cześć  wieloletniego Prezesa – Leonada Kacperskiego, zasłużonego członka OSP Jeżów Sudecki  z  prawie 65 letnim stażem strażackim, funkcyjnym w strukturach OSP.
Na placu został wystawiony również stary samochód STAR 244 GBA z 1990 roku, który godnie przeszedł na emeryturę.
Podczas wystąpień gości zaproszonych były składane gratulacje i życzenia, aby ten sprzęt był jak najmniej używany, a strażacy wracali zawsze do remizy w pełnym składzie.
Na zakończenie wszyscy sponsorzy w ramach podziękowania otrzymali pamiątkowe dyplomy, maskotki - miśki strażackie oraz kwiaty.
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżowie Sudeckim serdecznie dziękują za wsparcie finansowe w zakupie średniego samochodu MAN TGM 18.340 4x4  i pomoc w zorganizowaniu uroczystego przekazania samochodu.