In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1442546

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dębowe serce wsi Chrośnica

Fundacja Mazelan w Chrośnicy wraz z mieszkańcami wsi przygotowała uroczyste sadzenie Dębu Pokoju. W programie imprezy znalazły się także prelekcje dotyczące symboliki i znaczeniu drzew w naszym życiu, a także historia dębu pokoju. Nie zabrakło nawet głośnej salwy honorowej rekonstruktorów historycznych.

W centrum wsi – w jego "sercu", w dniu  4 listopada br. mieszkańcy Chrośnicy posadzili Dąb Pokoju. Pierwotnie w tym miejscu rosły  dwa dęby, niestety jeden uległ siłom natury. Drugi  rośnie w Chrośnicy od 1871. Sadzony  dąb (w dniu sadzenia miał 20 lat), pojawił się jako symbol i przesłanie pokoju na cały świat.


Mieszkańcy Chrośnicy zaprosili na uroczystość Wójta Gminy Jeżów Sudecki i przyjaciół z sąsiednich wsi. Podczas uroczystości została przedstawiona historia i tradycja sadzenia Dębów Pokoju na Dolnym Śląsku. Nie zabrakło głośnej salwy honorowej w momencie sadzenia dębu. Dla dzieci i młodzieży przygotowano także konkurs plastyczny "Dębowe serce wsi". Wszystkie wspaniałe prace zostały nagrodzone.  

Projekt realizowano w ramach konkursu „Małe granty dla zrównoważonego rozwoju” przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.


Joanna Wojtko