In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1503951

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Szkolny dzień życzliwości i pozdrowień w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień .
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Był to dzień wyjątkowy,  pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Na dobry początek każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, którą można było przypiąć do ubrania. 

Później odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klasy II, IV, V, VII  zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Uśmiechnij się  i bądź życzliwy”. Były to wiersze, piosenki i inscenizacja pt. „Dzień uśmiechu” w wykonaniu uczniów klasy II.  W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana   na żółto. Na korytarzach umieszczono żółte balony, plakaty propagujące kulturalne, grzeczne zachowanie oraz hasła dot. życzliwości, szacunku, przyjaźni, miłości, szczerości.  Plakaty   wykonane zostały przez uczniów na zajęciach koła plastycznego. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia  uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
     
W związku z tym dniem zorganizowano PLEBISCYT NA NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWĄ UCZENNICĘ I ŻYCZLIWEGO UCZNIA. Podczas spotkania Dyrektor Szkoły Pani Zuzanna Kozyra  poproszona została o przedstawienie LAUREATÓW PLEBISCYTU. Tytuł „MISS ŻYCZLIWOŚCI” zdobyła uczennica klasy VII ALEKSANDRA GUZOWSKA, natomiast tytuł „MISTER ŻYCZLIWOŚCI” otrzymał uczeń klasy IV TOMASZ JASNOSZ. Laureaci PLEBISCYTU otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Prezesa GLKS Jeżów Sudecki pana Andrzeja Zarembę – za co serdecznie dziękujemy.
Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a na pewno będziemy ją przedłużać. Chcemy, aby to były  tygodnie, miesiące życzliwości.

Krystyna Sos 
Dorota Piwowar