In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1503953

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Dzień Seniora

Dnia 21 października 2017 roku w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich odbyło się kolejne  spotkanie seniorów z sołectwa Jeżów Sudecki.
Seniorów w liczbie ok. 120 osób  powitał Wójt Gminy – Edward Dudek i Sołtys wsi Jeżów Sudecki – Teresa Mitka.

Spotkanie rozpoczęło się występem dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej  w Jeżowie Sudeckim, które zostało nagrodzone gromkimi brawami, a seniorzy otrzymali od uczniów ręcznie wykonane pamiątki. Po występach wszyscy zjedli obiad przygotowany przez Radę Sołecką  oraz  degustowali ciasta, które zostały upieczone przez mieszkanki sołectwa Jeżów Sudecki.
Wójt Gminy – Edward Dudek w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył przyznanymi Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie pary: Jadwiga i Włodzimierz Czajkowscy, Jadwiga i Witold Ryżewscy, Walentyna i Janusz Siemińscy, Eugenia  i Edward Filak. Następnie Pani Ewa Nidzgorska – Sekretarz Gminy, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy – Teresa Karmelita, Sołtys wsi – Teresa Mitka złożyły życzenia i gratulacje dla par małżeńskich z okazji Jubileuszy 50 – lecia pożycia małżeńskiego wręczyły dyplomy pamiątkowe, kwiaty i kosze słodyczy. Wręczono kwiaty małżeństwu o najdłuższym stażu małżeńskim (77 lat) państwu Stanisławie i Stanisławowi  Smoleń.  W podziękowaniu dla organizatorów spotkania na ręce pani Sołtys Teresy Mitki  wręczono kwiaty i słodki upominek,  a wszyscy Seniorzy gromkimi brawami wyrazili zadowolenie i swoje podziękowanie.  
W części artystycznej wystąpił zespól ludowy „Dziwiszowianki”, który zabawiał biesiadników i zachęcał do wspólnego śpiewu, zabawy, a muzycznie bawił biesiadników
do późnych godzin wieczornych zespół muzyczny.  
Jeszcze raz w imieniu wdzięcznych seniorów składamy serdeczne podziękowania Pani Sołtys – Teresie Mitka i członkom Rady Sołeckiej   za  przygotowanie spotkania.


Redakcja


Redakcja