In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1594332

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Cztery pory roku na górskim stoku

Gminy partnerskie Jeżów Sudecki i Paseky nad Jizerou leżą w górach, posiadają rozbudowaną infrastrukturę oraz wiele atrakcji i znaczny potencjał turystyczny. Promocja aktywnego wypoczynku  oraz upowszechnianie wiedzy na temat możliwości wykorzystania  oferty turystycznej partnerów jest motywem przewodnim projektu pn. ,,Cztery pory roku na Górskim stoku’’. Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. 

Pierwszym  z cyklu czterech zaplanowanych działań był Jesienny Rajd Gmin Partnerskich, który odbył się na terenie Czech w najbliższym regionie gminy Paseky nad Jizerou 7 X 2017roku. W spotkaniu uczestniczyli wraz z rodzinami mieszkańcy zaprzyjaźnionych gmin z Czech, Polski i Niemiec. Po oficjalnym przywitaniu wszyscy  otrzymali pamiątkowe koszulki  i wyruszyli na trasę pieszej wędrówki. Miejscem startu była miejscowość Desna , znana z pozostałości po katastrofie przerwanej tamy na rzece Biała Desna.  Trudy wędrówki oraz kapryśną pogodę rekompensowały zapierające dech w piersi widoki oraz niepowtarzalny urok barwnej jesieni w górach. Uczestnicy na trasie rajdu mogli podziwiać unikalną architekturę zabudowy mieszkalnej oraz elementy infrastruktury zbudowanej z myślą o amatorach sportów zimowych. Wszyscy byli pod wrażeniem oryginalnej aranżacji szlaków turystycznych, oznaczeń i drewnianych rzeźb, które mają na celu urozmaicać wędrówkę turystów pieszych i rowerowych. W tracie rajdu miała miejsce krótka przerwa na regenerację i pierwszy posiłek, a uczestnicy mogli bliżej zapoznać się z historią i atrakcjami najbliższego regionu. Następnie, gdy pogoda się nieco poprawiła,  wszyscy w znakomitych nastrojach wyruszyli w kierunku mety rajdu, gdzie wykonaliśmy pamiątkową fotografię. Na zakończenie nasz partner zaplanował dla nas specjały czeskiej kuchni, tradycyjny obiad z gulaszem i knedlikami, ciasta i napoje. Uczestnicy imprezy wymienili się doświadczeniami oraz omówione zostały kolejne etapy realizacji wspólnego projektu.
koordynator projektu
Artur Breczko

eu7

Projekt pn. „Cztery pory roku na górskim stoku’’  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V- A Republika  Czeska – Polska 2014-2020.