In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1503954

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Święto plonów w Sołectwie Jeżów Sudecki

W sobotę 2 września  2017 roku  w  Jeżowie  Sudeckim odbyły się sołeckie dożynki. Pierwsza część  uroczystości - biesiada dożynkowa odbywała się w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Gości przywitał Wójt Edward Dudek, p. Sołtys Teresa Mitka ks. Proboszcz Andrzej Szarzyński, który poprowadził krótką modlitwę  w podziękowaniu za plony. Jeżowskie gospodynie przygotowały pyszne potrawy m. in. pierogi, gołąbki i kartoflankę, która rozdawana była do ostatniej chochli. Tradycyjnie odbył się też konkurs ciast. Pierwsze miejsce zdobyło ciasto p. Haliny Pawliszyn, drugie p. Mirosławy Kacperskiej i trzecie p. Danuty Borowik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Sołtys i Radę Sołecką Jeżowa Sudeckiego.

W trakcie uroczystości dożynkowych odbył się konkurs „Bezpieczne gospodarstwo” zorganizowany przez KRUS Jelenia Góra, a także konkurencje sportowe dla dzieci  i dorosłych. Pokaz ubijania masła wzbudził zainteresowanie i aplauz zebranych, ponieważ     te czynności wykonywali Sołtysi obecni na dożynkach. Każdy z nich, w rytm piosenki „My Słowianie”, wykazał się niezwykłymi umiejętnościami     w tej trudnej dziedzinie, a masło cieszyło się wielkim powodzeniem wśród degustatorów. Biesiadnikom umilały czas zespoły ludowe: „Dziwiszowianki”  i „Sokolik”. Kolejną atrakcją był  zorganizowany przez Euroregionalne Centrum Modelarskie był pokaz modeli latających, a także zajęcia z modelarstwa. Miody i produkty pszczelarskie zaprezentował p. Eugeniusz Dawidowicz.   

Na koniec sobotnich obchodów sołeckich dożynek odbyła się  zabawa „pod chmurką”. W takt przebojów znanych i lubianych zgromadzeni bawili się do późnych godzin wieczornych.  Uroczystości dożynkowe zakończyła niedzielna msza święta w kościele św. Stanisława Biskupa, która sprawowana była o godz. 12.00  w intencji rolników i o błogosławieństwo plonów. Poświęcono wieniec dożynkowy i płody rolne. Organizatorami dożynek sołeckich był Sołtys i Rada Sołecka, a zostały one współfinansowane przez Związek Gmin Karkonoskich i Dolnośląską Izbę Rolniczą.


Iwona Majtczak