In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja
 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1445178

cz1

Strona Startowa

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

SOŁECTWO CZERNICA NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z GMINĄ BOZKOV

Dnia 3 czerwca delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernicy uczestniczyła w zawodach pożarniczych oraz w festynie z okazji Dnia Dziecka w Czeskiej Gminie Bozkov.
Zawody pożarnicze rozpoczęły się o godzinie 10. Nasza gmina startowała z siedemnastego miejsca. Przeważająca część uczestniczących zastępów to drużyny kobiece. Na zakończenie zmagań wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Czernicy, prezentując nabyte umiejętności z zakresu ratownictwa. Udział ten został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców Bozkova.
Po zakończeniu zawodów pożarniczych rozpoczął się festyn dla dzieci i dorosłych. Wszyscy brali  aktywny udział w konkurencjach przygotowanych przez organizatora. Rywalizacja sprzyjała integracji    i zabawie, a otrzymane nagrody stanowiły wynagrodzenie za aktywne uczestnictwo.


Nasza delegacja została bardzo serdecznie przyjęta przez mieszkańców, co sprzyjało nawiązaniu kontaktów partnerskich pomiędzy uczestnikami.
Kolejne działania integracyjne miały miejsce 1-2 lipca b.r. Delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernicy na zaproszenie Starosty Bozkova uczestniczyła w realizacji projektu pn. „Wspólne transgraniczne spotkanie w Bozkovie” – Bozkovski odpust 2017, realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. W ramach projektu odbył się festyn gminny i parafialny.
W trakcie spotkania powitał nas serdecznie Starosta Bozkova i zaprosił do uczestnictwa w grach i zabawach.
Przed południem rozgrywały się mecze siatko-piłki, w których udział wzięły dwie nasze drużyny. Dla uczestników polskich była to nowa konkurencja, która bardzo szybko została przez nas opanowana i dostarczała wiele radości.
Po przerwie obiadowej odbyła się zabawa dla dzieci i dorosłych, zakończona pięknym pokazem grających sztucznych ogni.
Drugiego dnia zwiedziliśmy Jaskinie w Bozkovie i podziwialiśmy co przez lata stworzyć natura, ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich specyficzne szaty naciekowe. Uczestniczyliśmy również we Mszy Świętej, celebrowanej przez ks. Krzysztofa Mikuszewskiego.  Po Mszy Ksiądz serdecznie nas powitał i udostępnił do zwiedzania Kościół. Po obejrzeniu innych zabytków i atrakcji Bozkova wyruszyliśmy w drogę powrotną. Atmosfera i przyjęcie nas przez tutejsze władze jak i mieszkańców będziemy wspominać mile jeszcze przez dłuższy czas.


Redakcja