In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

mapa

 

PO

 

groby

 

Odsłon : 1877415

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Nabór osób chętnych, by zostać animatorem grup senioralnych

W związku z projektem "integracja międzypokoleniowa seniorów w kotlinie Jeleniogórskiej" prowadzimy nabór osób chętnych, by zostać animatorem grup senioralnych. Poszukujemy 12 animatorów lokalnych ( 6 osób do 25 r. ż i 6 osób po 50/60 r.ż.), którzy zostaną przeszkoleni do dalszej pracy w środowiskach lokalnych. Przede wszystkim ważna jest motywacja do działania na rzecz innych osób, w tym seniorów oraz predyspozycje.  Osoby te, w parach: jedna osoba starsza, jedna młodsza, będą prowadziły warsztaty integracyjne w środowiskach seniorów na obszarze powiatu jeleniogórskiego, które mają na celu zaplanowanie działań seniorów w ramach projektu. Działania te zostaną dofinansowane  w ramach projektu. Działania te zostaną również zaprezentowane na stronach www oraz w publikacji „Aktywność seniorów”.
formularz , regulamin

 

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników

Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników ( informacje dla pracodawców składających wnioski od 1 września 2012 roku)

Wójt Gminy Jeżów Sudecki informuje, że z dniem 1 września 2012 roku weszła w życie zmiana art. 70 b ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz.2572, z późn. zm.) regulująca zasady przyznawania pracodawcom dofinansowania kosztów kształcenia pracowników młodocianych.

Od 1 września 2012 r. pracodawcom, którzy zawarli z młodocianym pracownikiem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, przysługiwać będzie dofinansowanie w wysokości:

Więcej…

 

IIntegracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej

Zapraszamy mieszkańców  do współpracy w ramach projektu „Integracja międzypokoleniowa seniorów w Kotlinie Jeleniogórskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Faktor” oraz LGD Partnerstwo Ducha Gór  Projekt otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej
Osób Starszych (ASOS) na rok 2012-2013. Patronaty medialne nad projektem objęły lokalne media: Nowiny Jeleniogórskie oraz Muzyczne Radio.

Projekt dotyczy obszaru powiatu jeleniogórskiego, ale wyłącznie obszarów wiejskich i małych miasteczek powiatu oraz środowisk i organizacji senioralnych w okresie do końca roku 2013.

W ramach projektu odbędą się:
1. Debaty publiczne dot. sytuacji osób starszych w danej gminie wiejskiej i miasteczku powiatu jeleniogórskiego (w załączeniu harmonogram 8 debat) pn. „Seniorzy – problem czy szansa dla środowiska lokalnego”.
2.  Przygotowanie 12 animatorów lokalnych ( 6 do 25 r. ż i 6 po 60 r.ż.) do dalszej pracy w środowiskach lokalnych.
3. Warsztaty integracyjne prowadzone przez wyszkolonych animatorów lokalnych.
4. Wybór kilku organizacji do realizacji dalszych działań we własnych środowiskach lokalnych (dofinansowanie tych działań w ramach projektu) przy pomocy animatorów lokalnych.
5.    Zapewnienie powstania lub obsługi stron www organizacji senioralnych.
6. Powstanie publikacji promujących „dobre praktyki” organizacji senioralnych na obszarze powiatu jeleniogórskiego.
7. Powstanie panelu dot. „dobrych praktyk” organizacji senioralnych na stronie http://www.duchgor.org/ oraz http://www.faktor.org.pl/.
8.   Szkolenia oraz doradztwo dot. pozyskiwania funduszy krajowych dla organizacji senioralnych.
9. Powstanie Punktu Informacyjnego i Doradczego dla Organizacji Senioralnych przy LGD Partnerstwo Ducha Gór.

W ramach projektu zapewniamy poczęstunki, materiały, możliwość przewozu uczestników

harmonogram debat

 

KACZAWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE 2013

Stowarzyszenie Dobków i mieszkańcy Dobkowa zapraszają na Kaczawskie Warsztaty Artystyczne do Dobkowa. Warsztaty odbędą się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji, 31  sierpnia 2013r. od godz. 14.00 w centrum Dobkowa. 
Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci, choć dorośli również nie będą się nudzić.
Zachętą do udziału w festynie w Dobkowie niech będzie krótki film z Kaczawskich Warsztatów Artystycznych w 2012r.: www
Tradycyjnie dobkowscy rzemieślnicy zapraszają na warsztaty lepienia z gliny i bibułkarskie.   Zaprzyjaźnieni rękodzielnicy poprowadzą warsztaty filcowania, kartek okolicznościowych i zdobienia złotoryjskich bombek. Wspólnie wyrzeźbimy dębową ławkę i każdy z nas będzie mógł  wraz z Fundacją “Bazalt” ułożyć mozaikę z kolorowego granitu.  
Młodzież i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobkowie będą uczyć sztuki lepienia pierogów, a przyjaciele z Veseli w Czechach wyrabiania knedlików.
Warsztatom towarzyszyć będą: wystawa malarstwa Adriana Kruka oraz nauka żonglerki w fabryce mydlanych baniek. Nie zabraknie zabawy z clownem i objazdowym teatrem kukiełkowym z Czech.
Na scenie zabrzmi muzyka, wystąpią lokalni artyści i zespoły: rockowy Affect i folkowy Szyszak.
Dla niestrudzonych taneczno-wokalny program wieczorny.

Więcej informacji na stronie: www

Zapraszamy

 

Partnerstwo Ducha Gór zaprasza na Festiwal Smaków do Karpacza

 

IX Euroregionalne Forum Straży Pożarnych

Dnia 22 czerwca 2013 roku, w Siedlęcinie odbyło się IX Forum, pn. Euroregionalne ćwiczenia ratownictwa wodnego i medycznego. Celem ćwiczeń było zgranie i doskonalenie współpracy zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jeżów Sudecki, Paseky nad Jizerou i Vierkirchen,  oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr I Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Ćwiczenia odbyły się w Siedlęcinie na rzece Bóbr przy moście i Książęcej Wieży Rycerskiej. Zakres ćwiczeń obejmował: ratownictwo medyczne, ratownictwo wodne, ratownictwo psychologiczne – wsparcie, symulacje stanów zagrożenia życia, prezentacja sprzętu nurkowego, wymianę doświadczeń, ocenę współdziałania jednostek i realizacji zadań.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń na terenie Wieży Książęcej w Siedlęcinie odbyła się odprawa jednostek straży pożarnej.

Więcej…

 

PARTNERSWO DUCHA GÓR ogłoszono konkursy

PARTNERSWO DUCHA GÓR ogłoszono konkursy na :
Małe Projekty Odnowa i rozwój wsi Różnicowanie  w kierunku działalności  nierolniczej Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Załącznik harmonogram szkoleń - załącznik

 

Konsultacje

Zastępca Prezydenta Miasta  Jeleniej Góry Hubert Papaj  ogłosił Konsultacje na temat  „Planu Zrównoważonego rozwoju publicznego transporty zbiorowego dla Miasta Jeleniej Góry oraz Gmin(…) „ - więcej

 

ZAWIADOMIENIE WÓJT GMINY JEŻÓW SUDECKI ZAWIADAMIA

Na podstawie Uchwały nr  XXII/117/2012 Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia   29 grudnia 2012 roku w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, Uchwały nr XXII/116/2012 z dnia 29 grudnia 2012 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Jeżów Sudecki oraz Uchwały nr XXVI/147/2013 Rady Gminy Jeżów Sudecki z dnia 29 maja 2013 roku w sprawie zmiany Uchwały  nr XXII/116/2012 z dnia 29 grudnia 2012 roku w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty na terenie Gminy Jeżów Sudecki, informuję że od dnia 01 lipca 2013 r. wysokość stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

Więcej…

 

Piknik Modelarski

Dnia 22 czerwca w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich oraz na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim odbył się piknik modelarski pod hasłem „Mój pierwszy latawiec, model latający”. Organizowany w ramach realizacji projektu  pn. projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego –„Inwestujemy w waszą przyszłość” Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej  Polska -  Saksonia 2007-2013.  Organizatorem pikniku była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą był Aeroklub Jeleniogórski.

Więcej…

 

Otwarcie remizy strażackiej w Jeżowie Sudeckim

Dnia 22 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste przekazanie remizy strażackiej w Jeżowie Sudeckim. Na placu przed remizą odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych i pododdziałów OSP z Gminy Jeżów Sudecki. Uroczystość prowadził dh. Andrzej Nawrot Prezes ZOG ZOSP RP w Jeżowie Sudeckim. Dowódcą uroczystości był dh Robert Szumiel, który złożył meldunek dh Wojciechowi Gral Prezesowi ZOP ZOSP RP w Jeleniej Górze o gotowości pododdziałów do uroczystości. Poczet sztandarowy przy hymnie państwowym wciągnął flagę na maszt. Wójt Gminy Edward Dudek powitał zaproszonych gości i uczestników uroczystości. Następnie dh Andrzej Kacperski przedstawił historię OSP Jeżów Sudecki, budowy remizy i współpracy zagranicznej:

Więcej…

 

Dzień Seniora w Czernicy

Dnia 16 czerwca 2013r.w świetlicy wiejskiej  w Czernicy zorganizowano po raz trzeci Czernicki Dzień Seniora. Przewodnicząca Rady Sołeckiej P.Ewa Smolnicka powitała w pierwszej kolejności Seniorów, którym ten dzień był poświęcony a szczególnie Seniora wśród Seniorów P.Stanisława Pałkę(97 lat) oraz przybyłych zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Jeżów Sudecki P.Artura Smolarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernicy P. Joannę Cimosz-Nowak, Ks. Proboszcza Zbigniewa Pędziwiatra oraz współorganizatora radnego Tomasza Pałkę. Sołtys wsi Adolf Rozum, Przewodniczący Rady Gminy Jeżów Sudecki P.Artur Smolarek, oraz ks. Proboszcz Zbigniew Pędziwiatr skierowali serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim Seniorom.
Bogato przygotowany program artystyczny umilił czas wszystkim zebranym, a przedstawiał się następująco:

Więcej…

 

Akademia Rodziny

Zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w projekcie  Akademia Rodziny realizowanym przez Fundację Harmonia Kultury w partnerstwie z gminami Jeżów Sudecki i Mysłakowice.

Więcej…

 

Zaproszenie

Gmina Jeżów Sudecki, serdecznie zaprasza wszystkich miłośników modeli latających na Piknik Modelarski pod hasłem „Mój pierwszy latawiec, model latający” organizowany w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” 

Więcej…