In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 

mapagminy1

esesja

logo-mrg2

GO

 

PO

 

Odsłon : 1778926

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Hala Sportowa

Gmina Jeżów Sudecki zrealizowała zadanie pn. „Budowa Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim”. Po wykonaniu projektu przez firmę MP Projekt Mirosław Pacek z Krakowa został ogłoszony przetarg w ramach którego został wyłoniony wykonawca –OZ-BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Sp. z o.o. z Wrocławia i uzyskaniu pozwolenia na budow. Prace rozpoczęły się w miesiącu maju 2011 roku, a zakończone zostały w miesiącu październiku 2012 roku.

Więcej…

 

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne

XIII Zimowe Dolnośląskie Igrzyska Integracyjne Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, Szkół Specjalnych oraz Szkół Masowych Dzierżoniów 29.12.2012 r.

Reprezentacja Gminy złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie oraz Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim zajęła III miejsce w XIII Zimowych Dolnośląskich Igrzyskach Integracyjnych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbyły się w hali sportowej OSIR Dzierżoniów 29.12.2012 r. W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół specjalnych, ośrodków szkolno – wychowawczych, świetlicy środowiskowej oraz nasza drużyna. Zawody składały się z następujących konkurencji rekreacyjno – sportowych:

Więcej…

 

Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Gminny Turniej Tenisa Stołowego „Złotą Jesień” – III Turniej II Grand Prix dzieci i młodzieży gminy Jeżów Sudecki 2013 - wyniki

 

Sukcesy w warcabach stupolowych

W dniu 10 listopada 2012 roku w Gimnazjum Ekologicznym w Bielawie odbył się Dolnośląski Finał Warcab Stupolowych organizowany w ramach XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W zawodach wystartowali finaliści z czterech stref eliminacyjnych woj. dolnośląskiego. W reprezentacji strefy jeleniogórskiej wzięli udział mieszkańcy naszej gminy.

Więcej…

 

Bądź widoczny na drodze

W sobotę 10 listopada w Sali Domu Ludowego odbyła się impreza edukacyjna "Bądź Widoczny Na Drodze" zorganizowana przez Stowarzyszenie Nasz Dziwiszów. Jesteśmy zachwyceni licznym przybyciem Mieszkańców Dziwiszowa w każdym wieku i wspaniałą zabawą. Dzieciaki, warto robić dla Was zabawę. Celem imprezy było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, szczególnie po zmierzchu. Zabawa rozpoczęła się od programu przygotowanego przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. Dzieci brały udział w konkursach i wspólnych zabawach. Policjanci z "Drogówki" przeprowadzili kilka rozmów z "piratami drogowymi" szalejącymi na swoich pojazdach po parkiecie. Tym razem skończyło się na pouczeniu. Zatrzymana została również niesforna "Blondynka", która będąc za kierownicą rozmawiała przez telefon komórkowy, a potem nie wiedziała, co to jest "prawo jazdy". W rolę "Blondynki" wcieliła się Ania Konieczyńska ze Stowarzyszenia Nasz Dziwiszów, zatrzymującą do kontroli była st. asp. Danuta Razmysłowicz z Działu Prewencji KM w JG. Psicholog Waldemar Leszczyński z sunią Zorbą pokazał bezpieczne i niebezpieczne zachowania w kontakcie dziecka z psem.

Więcej…

 

Gminny Jesienny Turniej tenisa Stołowego „Złota Jesień”

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim  oraz Zespól Szkół w Jeżowie Sudeckim  zapraszają na  Gminny Jesienny Turniej Tenisa Stołowego „Złota Jesień” .

Turniej odbędzie się w sali  gimnastycznej Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim w sobotę 17.11.2012 r.

Rozpoczęcie gier dla kategorii I, II, III, -  godzina 10:00  Zapisy do 9:45.

Więcej…

 

Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicy

Dnia 20 października 2012 roku w Czernicy nastąpiło uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/28 marki Mercedes  Benz.
Ochotnicza Jednostka Straży Pożarnej w 2011 roku wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie  zakupu do Rady Gminy. Rada Gminy przeznaczyła na ten cel w budżecie gminy na 2012 roku kwotę 200 tys. zł, o pozostałe środki jednostka wystąpiła do instytucji, które przyznały dofinansowanie na zakup nowego sprzętu  w następującej wysokości:

Więcej…

 

Mistrzostwa Polski F3F szybowców zdalnie sterowanych przeszły do historii

07-09.09.2012r odbyły się zawody F3F. Tym razem były to Mistrzostwa Polski organizowane przez Aeroklub Gdański. Na starcie stanęli zarówno seniorzy jak i juniorzy, łącznie osiemnastu zawodników. Pierwszy dzień przywitał nas stabilnym wiatrem o sile około 8m/s wiejącym z kierunków zachodnich. Jako miejsce startów wybraliśmy zbiornik Elektrowni Wodnej Żarnowiec. Padający deszcz uniemożliwił nam planowe rozpoczęcie startów i całe przedpołudnie i obiad spędziliśmy w Dworku Lisewskim, nieopodal zbocza. Loty rozpoczęliśmy rozpoczęliśmy o 15,40 i do 17.30 odlataliśmy 4 kolejki bez większych strat w modelach. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej kolacji w pensjonacie Klif w Mechelinkach.

Więcej…

 

Europejski Zlot Starych Szybowców

W dniach 26 maja do 1 czerwca 2012 roku na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim, odbył się Europejski Zlot Starych Szybowców. Organizatorem była Gmina Jeżów Sudecki, a wykonawcą Aeroklub Jeleniogórski, przy wsparciu finansowym Gminy Jeżów Sudecki w ramach realizacji projektu pn. „Euroregionalne Centrum Spotkań Gmin Partnerskich – Etap II” realizowanego przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego-„Inwestujemy w waszą przyszłość”, Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.

Więcej…

 

Debaty publiczne

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na debaty publiczne dot. marki lokalnej. Debaty odbywać się będą w gminach i miastach Kotliny Jeleniogórskiej. Spotkania będą miały na celu przybliżenie pojęcia marki lokalnej poprzez warsztaty i dyskusje. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki marek lokalnych w Polsce i na świecie oraz korzyści płynące z marki lokalnej.

Harmonogram debat: pobierz

 

Zaproszenie na 2 turniej II Grand Prix Jeżowa Sudeckiego w tenisie stołowym sezon 2012/2013

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jeżów Sudecki” w Jeżowie Sudeckim  oraz Zespól Szkół w Jeżowie Sudeckim  zapraszają na 2 turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży w ramach II Grand Prix Tenisa Stołowego Gminy Jeżów Sudecki  2012/2013.

Turniej odbędzie się w sali  gimnastycznej Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim w sobotę 27.10.2012 r. Rozpoczęcie gier godzina 10:00  Zapisy do 9:45.

Więcej…

 

Fair play dla drużyny z Czernicy

Dnia 27 września 2012 roku podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego starosta Jacek Włodyga wręczył puchar dla drużyny z Czernicy za grę fair play oraz bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy przedstawicielom Gminnego Ludowego Klubu Sportowego  Jeżów Sudecki. Coroczna nagroda przyznawana jest przez Starostę za sportowe zachowanie zawodników na boisku w stosunku podczas rozgrywek w piłce nożnej na terenie powiatu jeleniogórskiego w klasie okręgowej A i B. Laureat nagrody  wykazał się  jak najmniejsza liczba czerwonychi żółtych kartek oraz jak najmniej wykluczeń zawodników z boiska. - Piłkarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego z  Czernicy, w sezonie sportowym 2011/2012, nie otrzymali żadnej czerwonej kartki, zostali ukarani 19. żółtymi kartkami, nie mieli żadnego incydentu na boisku. Puchar odebrali z rąk Starosty Wacław i Artur Lesik – opiekunowie drużyny piłkarskiej z Czernicy. Za te osiągnięcia składamy gratulacje i życzymy, aby wypracowana kultura na boisku była widoczna podczas kolejnych sezonów piłkarskich.

Więcej…

 

Sesja Rady Gminy

Mieszkańcy Gminy Jeżów Sudecki.   Na  podstawie art. 20, ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2001 roku Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) zwołuję  XX Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 24 października 2012 roku (środa) o godz. 13-tej  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy – Jeżów Sudecki, ul. Długa 63.

Więcej…

 

W dniu 26 października w Urzędzie Gminy w godz. 12:00-14:00 będzie zorganizowany Mobilny Punkt Informacyjny Funduszu Europejskiego

załącznik