In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1259206

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Otwarta sala gimnastyczna

W ramach organizowania czasu wolnego mieszkańców wsi Siedlęcin została uruchomiona akcja  „OTWARTA SALA GIMNASTYCZNA”. W ramach zajęć, które odbywają się od dnia 11.09.2017 r. w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w terminach:
Środa 17:30 – 19:30
Piątek 17:30 – 19:30
realizowana jest gra rekreacyjna - piłka siatkowa.
Na zajęcia zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych, średnich oraz dorosłych.
Obowiązuje strój sportowy oraz obuwie sportowe
Zajęcia prowadzi nauczyciel wf  SP Siedlęcin Andrzej Zaremba.

 

Zaproszenie na rozgrywki tenisa stołowego

GLKS „Jeżów Sudecki” i Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim zapraszają młodych mieszkańców gminy Jeżów Sudecki na rozpoczęcie cyklu turniejów tenisa stołowego w ramach VII Grand Prix Dzieci i Młodzieży.
Pierwszy turniej odbędzie się w sobotę 30.09.2017 r. o godz. 1000. Szczegóły cyklu w regulaminie.

regulamin
  

 

Sesja Rady Gminy

Na  podstawie art. 20, ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 roku poz.466 ze zm.) zwołuję XXXI Sesję Rady Gminy Jeżów Sudecki,  która odbędzie się dnia 25 września 2017 roku (poniedziałek) o godz. 14.00 w sali Euroregionalnego Centrum Spotkań Gmin Partnerskich –Jeżów Sudecki, ul. Kręta 27.

Więcej…

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie

W dniu 4 września odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. W apelu wzięli udział: Wójt Gminy Edward Dudek, Zastępca Wójta Gminy Artur Smolarek, Sołtys  Wsi Siedlęcin Marian Tyka Ksiądz Proboszcz Dariusz Pytel, rodzice, uczniowie,  członkowie rodzin uczniów oraz nauczyciele.  

Więcej…

 

X Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy - 09.09.2017 r.

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Jeleniej Górze po raz 10 zorganizowało Międzynarodowy Turystyczny Maraton Rowerowy, w którym udział wzięli kolarze z Czech, Niemiec oraz Polski. Jednym z etapów maratonu był przyjazd do Siedlęcina. W szkole podstawowej  rozegrano konkurencje sprawnościowe dla uczestników oraz młodzieży szkolnej. Rywalizowali oni w rowerowym torze przeszkód, rowerowej "jeździe żółwiej" i kręglach. Najlepszym nagrody wręczała dyrektor szkoły Zuzanna Kozyra.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY - AWARIA WODOCIĄGU

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu w Siedlęcinie, w dniu 12.09.2017 r. w godzinach 10:00-20:00 wystąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku w miejscowościach: Siedlęcin, Wrzeszczyn, Płoszczyna.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Święto plonów w Sołectwie Jeżów Sudecki

W sobotę 2 września  2017 roku  w  Jeżowie  Sudeckim odbyły się sołeckie dożynki. Pierwsza część  uroczystości - biesiada dożynkowa odbywała się w Euroregionalnym  Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Gości przywitał Wójt Edward Dudek, p. Sołtys Teresa Mitka ks. Proboszcz Andrzej Szarzyński, który poprowadził krótką modlitwę  w podziękowaniu za plony. Jeżowskie gospodynie przygotowały pyszne potrawy m. in. pierogi, gołąbki i kartoflankę, która rozdawana była do ostatniej chochli. Tradycyjnie odbył się też konkurs ciast. Pierwsze miejsce zdobyło ciasto p. Haliny Pawliszyn, drugie p. Mirosławy Kacperskiej i trzecie p. Danuty Borowik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Sołtys i Radę Sołecką Jeżowa Sudeckiego.

Więcej…

 

Zapisy na sezon 2017/2018 Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap

Więcej…

 

NAGRODA WOJEWODY DLA SOŁECTWA SIEDLĘCIN

W niedzielę 3 września 2017 r. w gminie Oborniki Śląskie odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godzinie 11 w kościele św. Michała Archanioła w Urazie. Następnie spod kościoła wyruszył barwny korowód z wieńcami dożynkowymi, prezentującymi urodziwe plony rolników, któremu towarzyszyła orkiestra dęta oraz przejazd zabytkowych traktorów.
Późniejsza część obchodów odbyła się w plenerze przy ul. Wołowskiej w Urazie, za remizą strażacką, gdzie obchodzono staropolski zwyczaj, jakim jest misterium chleba, polegający na dzieleniu się poświęconym chlebem, wypieczonym z tegorocznych zbóż. Przygotowane stoiska, bogato zaopatrzone w regionalne produkty zachęcały odwiedzających do ich degustacji. Dożynkom tradycyjnie towarzyszył „Konkurs na Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy”, w którym sołectwo Siedlęcin zdobyło II miejsce.

Więcej…

 

Nabór na wolne stanowisko

GMINA  JEŻÓW  SUDECKI  poszukuje  pracownika  na stanowisko  konserwatora  wodociągów i kanalizacji szczegółowe informacje na stronie BIP  - www

 

Ćwiczenia rehabilitacyjno-korekcyjne

Wójt Gminy Jeżów Sudecki zaprasza mieszkańców na darmowe ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-KOREKCYJNE, które będą się odbywały w Hali Sportowej w Jeżowie Sudeckim, ul. Kręta 27
w każdą środę od 6 września do 20 grudnia 2017 roku w godzinach od 16.00 do 17.00. Ćwiczenia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora - rehabilitanta. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji oraz wspomaganie leczenia wad postawy i dolegliwości ruchowych.

Więcej…

 

PRZERWY W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Jeżów Sudecki informuje, że w związku z koniecznością usunięcia awarii wodociągu w Jeżowie Sudeckim przy ul. Ogrodowej, w dniu 30 sierpnia 2017 r. (środa) w godzinach
8:00-18:00 wystąpi obniżenie ciśnienia wody w sieci, aż do całkowitego zaniku obejmujące ulicę Ogrodową.
Przepraszamy za utrudnienia.

 

Kolejny ciekawy sierpień w wieży książęcej w Siedlęcinie

Wieża książęca w Siedlęcinie przyzwyczaiła już mieszkańców Gminy Jeżów Sudecki i turystów, że w sierpniu zawsze dużo się w niej dzieje. Jednym z tego powodów są prowadzone wtedy badania archeologiczne. W tym roku już po raz dziesiąty do wieży zjechali studenci archeologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, którzy pod okiem dr. Przemysława Nocunia szukają odpowiedzi na pytania na temat historii i przekształceń tego wyjątkowego obiektu. Mogłoby się wydawać, że wydana pod koniec ubiegłego roku monografia wieży wyczerpała już tę tematykę, ale wciąż pozostało kilka problemów, których rozwiązanie wymaga przysłowiowej "łopaty" archeologa. W tym roku prace badawcze dotyczą głównie odkrytej rok wcześniej wieży bramnej, przez którą wchodziło się na dziedziniec przed wieżą książęcą.

Więcej…

 

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Więcej…