In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Ekstremalnie

Aktywnie

Wspinaczka

Wędkowanie

Rodzinnie

W górach

Galeria zdjęć

 pdg

mapagminy1

 

GO

 

PO

 

Odsłon : 1040539

cz1

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Rajd Gmin Partnerskich

Tegoroczny Rajd odbył się w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.
Wędrówka odbyła się dnia 1 października 2016 roku  i rozpoczęła się z pętli autobusowej w Dziwiszowie. Po powitaniu i rozdaniu pamiątkowych koszulek promujących działanie wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paulem powędrowali poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze widoczny był Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Po dotarciu na Łysą Górę 707 m n.p.m, spotkaliśmy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowym Prezesem Szkoły, która zaprezentowała nam historię założenia Szkoły Narciarskiej oraz bieżącą działalność, jaka jest prowadzona w okresie zimowym i letnim na Łysej Górze. Po krótkim odpoczynku, wszyscy wyruszyli w dalszą wędrówkę po drodze podziwiając piękną panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich, Kotliny Jeleniogórskiej i Pogórza Kaczawskiego – Krainy Wygasłych Wulkanów z widokiem na  Ostrzycę Proboszczowicką  – polską Fudżijamę 450m.n.p.m. oraz Grodziec 389m.n.p.m.  Podziwiając piękne widoki weszliśmy do lasu, którym doszliśmy do drogi  łączącej Dziwiszów z Płoszczyną.

Więcej…

 

Seminarium

pobierz

 

SZKOLENIA LGD PARTNERSTWO IZERSKIE

 

"Dzień Seniora" w Czernicy

Dnia 07.05.2016 w świetlicy wiejskiej w Czernicy odbył się zorganizowany przez Radę Sołecką oraz Sołtysa wsi Czernica "Dzień Seniora". Seniorzy zostali uroczyście powitani przez panią sołtys Ewę Smolnicką, Przewodniczącą Rady Sołeckiej panią Marię Prymakowską oraz przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Wacława Lesika. w kolejności swoje życzenia zdrowia, długiego, dobrego, rodzinnego życia oraz wielu łask i błogosławieństwa na kolejne lata udzielił proboszcz Zbigniew Pędziwiatr.

Więcej…

 

Otwarcie placu zabaw w Płoszczynie

W dniu 3 września 2016r. został otwarty i oddany do użytku plac zabaw w Płoszczynie.
Na otwarciu obecni byli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Pan Wacław  Lesik oraz funkcjonariusze Policji. Dzieci i rodzice dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego budowy.
Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Jeżów Sudecki oraz ze środków Zarządu  Województwa Dolnośląskiego  w kwocie 30.000 zł  w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi.

Więcej…

 

Święto Plonów w Płoszczynie

 

Dzień Seniora w Dziwiszowie.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
W dniu 10 września na Sali Domu Ludowego odbyło się spotkanie z okazji “Dnia Seniora”,  zorganizowane przez Radę Sołecką, Radnych i  Sołtysa wsi Dziwiszów. Razem z Seniorami gościliśmy Starostę Powiatu Jeleniogórskiego Panią Annę Konieczyńską, Przewodniczącego Rady  Gminy Jeżów Sudecki Pana Wacława Lesika, Proboszcza Parafii ks. Krzysztofa Słotwińskiego.

Więcej…

 

Szafa z Książkami na niebieskim szlaku

 W Górach Kaczawskich, w dolinie potoku Lipka (Chrośnicki Potok) przez Chrośnicę prowadzi niebieski międzynarodowy szlak turystyki pieszej E3. To właściwe miejsce na powstanie ogólnodostępnej Szafy z książkami. Pomysł jest prosty: lokalny bookcrossing (portal społecznościowy łączący miłośników dobrej książki) połączony z promocją Chrośnicy- wioską barwnych wątków. Szafa jest dostępna dla mieszkańców Chrośnicy, Gości oraz Turystów. Książki można poczytać na miejscu, a także wypożyczyć- do domu, na trasę.
W dniu 17.09.2016 nastąpiło poświęcenie Szafy z Książkami. Proboszcz, ksiądz Marek Mikicionek, przyznał, że to pierwsza taka uroczystość w jego życiu. Obecni przy tym  spotkaniu, m.in. sołtys Chrośnicy- pani Stanisława Bieniasz, wyrazili nadzieję, że idea Szafy podwyższy poziom czytelnictwa, w barwny sposób zachęcając do czytania książek.

Więcej…

 

Ostatnie Łysogórki w tym sezonie już w najbliższą niedzielę 25 września.

Zapraszamy wszystkich na teren ośrodka Ski Arena Łysa Góra w Dziwiszowie gdzie odbędzie się piąta edycja zawodów rowerowych 'Łysogórki 2016' oraz podsumowanie klasyfikacji
w kategorii OPEN. Wśród zawodników biorących udział we wszystkich wyścigach wylosowana zostanie nagroda niespodzianka ufundowana przez naszego sponsora
Centrum Rowerowe GIANT z Jeleniej Góry:) Start najmłodszej kategorii wiekowej zaplanowany jest na godz. 11:00.
Zapisy możliwe online na stronie www lub jak zawsze w biurze zawodów na miejscu od godz. 9:00.
Relacje z poszczególnych edycji dostępne są na stronach www.lysagora.pl oraz www.aesculap.com.pl
Dodatkowo w dniu zawodów już od godz. 8:30 (nie tylko dla zawodników) istnieje możliwość wzięcia udziału w badaniu przy użyciu Analizatora Rezonansu Magnetycznego - profilaktyczne badanie poziomu witamin i minerałów w organizmie oraz wskazanie ewentualnych niedoborów. Koszt 49 zł (badanie przeprowadzane na czczo)."

 

Wieża Książęca w Siedlęcinie zaprasza na kolejną wędrówkę SZLAKIEM TAJEMNICZEGO ZDUNA

Zapraszamy na trzecią już wędrówkę Stowarzyszenia "Wieża Książęca w Siedlęcinie" - tym razem przygotowanej w partnerstwie z Urząd Miasta i Gminy Wleń, OKSiT Wleń, Gildia Przewodników Sudeckich oraz Gminą Jeżów Sudecki. Trasa wędrówki poprowadzi ze wspaniałego zamku Lenno - górującego nad Wleniem, do wieży książęcej w Siedlęcinie.
Motywem przewodnim spaceru będą XVI-wieczne kafle piecowe z motywem polowania - dwa identyczne zabytki archeolodzy odkryli podczas badań we Wleniu i w Siedlęcinie.

Więcej…

 

Zajęcia Aikido dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne we wtorek (20.09.2016r) o godz. 17.00 w budynku Gimnazjum, sala klasy 2a  ( I piętro )    

 

Euroregionalna Pracownia Modelarska zaprasza na Święto Latawca – Pożegnanie Lata.

 

Rajd Gmin Partnerskich Jeżów Sudecki, Paseky nad Jizerou, Vierkirchen

Rajd Gmin Partnerskich 1.10.2016

Tegoroczny Rajd odbywać się będzie w Górach Kaczawskich pod hasłem „Najpiękniejsze punkty widokowe w Gminie Jeżów Sudecki”.

Wędrówka odbędzie się dnia 1 października 2016 roku w sobotę i rozpoczniemy ją o godz. 10.00 z pętli autobusowej w Dziwiszowie (dojazd na miejsce zbiórki własnym transportem). Po powitaniu wraz z przewodnikiem sudeckim Krzysztofem Paul wędrujemy drogą poprzez Górny Dziwiszów na Łysą Górę. Po drodze mijamy Krzyż Pokutny z rytem miecza – pomnik średniowiecznego prawa. Dochodzimy do Łysej Góry 707 m n.p.m, gdzie spotkamy się z panią Teresa Rażniewską założycielką Szkoły Narciarskiej „Aesculap”- honorowy Prezes Szkoły. Po krótkim odpoczynku podczas, wyruszymy w dalszą wędrówkę. Przy masztach przekaźnikowych będziemy oglądać Karkonosze, Karkonosze, Góry Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską i Pogórze Kaczawskie – Krainy Wygasłych Wulkanów, gdzie zobaczymy Ostrzycę Proboszczowicką – Polską Fudżijamę 450 m n.p.m. oraz Grodziec 389 m n.p.m.

Więcej…

 

Regulamin VI edycji Grand Prix Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży gminy Jeżów Sudecki.

regulamin